Následuje
ME 2020 Rakousko

Těžký los pro Plíškovou ve čtyřhře. Na Turnaji mistryň narazí na světové jedničky

Singapur – Obtížný úkol čeká hned na úvod Turnaje mistryň ve čtyřhře Karolínu Plíškovou. Česká tenistka s německou parťačkou Julií Görgesovou narazí ve čtvrtfinále na světové jedničky, francouzský pár Caroline Garciaová, Kristina Mladenovicová.

Karolína Plíšková (vpravo) s Němkou Julií Görgesovou
zdroj: ČTK/AP/ autor: Rafiq Maqbool

Plíšková, jež se na Masters kvalifikovala i ve dvouhře a singlovou soutěž zahájila v pondělí vítězně, jsou s Görgesovou nasazeny jako osmičky. Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou zabojují o postup do semifinále proti olympijským vítězkám z Ria Ruskám Jekatěrině Makarovové a Jeleně Vesninové.

Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou rozehrají turnaj proti kazašsko-maďarské dvojici Jaroslava Švedovová, Timea Babosová. "Je tady osm nejlepších týmů, tam si člověk moc nevybere. Je fajn, že spolu v prvním kole nehrajeme Češky.

Všechny chceme dojít co nejdál," uvedla Šafářová po losu, který se konal pod střechou před stadionem a hráčkám nad hlavami zuřila bouřka. "Nemám ráda bouřky a tahle byla pěkná, ale aspoň to zvýraznilo důležitost toho ceremoniálu," usmála se Šafářová.

Ač může los pro Plíškovou s Görgesovou vypadat nepříjemně, českou hráčku potěšil. Francouzský pár letos s Görgesovou na Australian Open i ve Wimbledonu porazily. "Budou to mít v sobě. Jsem s losem spokojená. Pro mě jsou tady daleko těžší soupeřky," řekla Plíšková.

Jako jediná hraje na Turnaji mistryň dvouhru i čtyřhru. "Jsem na to zvyklá, s tím se počítá. Tohle je poslední turnaj a musím to zvládnout, i kdyby nevím co. Chci odehrát obojí na sto procent, i když singl je priorita. V životě jsem nepočítala, že bych se sem dostala v deblu. Chci co nejlepší výsledek v obou," uvedla Plíšková.

Slavící Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková po postupu do finále Australian Open
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Bi Mingming

Hradecká s Hlaváčkovou startují na Turnaji mistryň potřetí a jsou dobře naladěné po titulu v Moskvě. Makarovovou a Vesninovou ale ještě nikdy neporazily. "Je na čase to změnit," řekla Hradecká. "Jsou to dvě kompletní hráčky a výborné singlistky. Doufám, že to proti nim vyjde zrovna tady," doplnila Hlaváčková.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vyhrály před Singapurem šestnáctkrát za sebou a získaly tři tituly. "Máme krásnou šňůru, skvěle jsme se doplňovaly a hrály výborného debla. Ale je tady osm nejlepších párů sezony. Máme cíl zvítězit, ale rozhodně to bude těžké od prvního kola," řekla Šafářová. Zatímco loni se hrálo poprvé v historii stejně jako ve dvouhře ve skupinách, letos se debl hraje opět v pavouku.

"Raději bych hrála ve skupinách, je to férovější formát," řekla letošní deblová vítězka US Open Šafářová. "Když už to změnili, tak se hrajou aspoň dva kvalitní sety a není to systém bez výhod, ten je občas o štěstí, tohle hru zkvalitní. I když třetí set je pořád super tie-break," dodala. Titul v Singapuru obhajují Švýcarka Martina Hingisová s Indkou Saniou Mirzaovou, které spolu jinak už nehrají.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy