Následuje
ODM 2020: Hokej

Tenisty ve finále vinou nemoci nepovede Navrátil

Bělehrad - Čeští hráči se v utkání proti Srbsku budou muset obejít bez trenéra Jaroslava Navrátila. Kapitán týmu neodcestoval s obhájci titulu do Bělehradu a je v současnosti v nemocnici s plicní embolií. V pondělí se po konzultaci s hráči i s Navrátilem rozhodne, kdo za něj ve finálovém utkání zaskočí.

Jaroslav Navrátil
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"V polovině týdne byl kapitán Navrátil kvůli plicní embolii hospitalizován. Do poslední chvíle všichni věřili a byla naděje, že mu zdravotní stav umožní, byť později, na finále přiletět. Dnes ovšem bylo na základě konzultace s lékaři rozhodnuto, že do Bělehradu přijet nemůže," řekl mluvčí týmu Karel Tejkal. Otázkou je, kdo Navrátila ve finále na lavičce zastoupí.

Karel Tejkal:

"Probíhá řada konzultací, ty rozhodující se uskuteční v pondělí za účasti hráčů. Volat budeme i Navrátilovi. Musí to být člověk, který bude znát daviscupové zákonitosti, vyhovuje hráčům a zapadne to týmu, který funguje společně sedm let."

Do Bělehradu dnes přiletěl realizační tým a z tenistů Jan Hájek. Radek Štěpánek dorazí v pondělí po půlnoci. Šestý hráč světa Berdych přiletí během pondělí stejně jako Lukáš Rosol, který ještě dnes hrál finále challengeru v Bratislavě.

Osmapadesátiletý Navrátil vede tenisty od baráže v roce 2006 a především díky úspěšnému spojení Berdych – Štěpánek od roku 2007 se stal nejúspěšnějším českým i československým daviscupovým kapitánem. Tenisté jsou od roku 2009 již potřetí ve finále a před rokem získali po 32 letech pro Česko stříbrnou "salátovou mísu".

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy