Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Athletics Continental Tour Gold 2023

Tenistky ve finále turnaje Billie Jean Kingové narazí na USA i švýcarské obhájkyně

Nelehké soupeřky přidělil v Londýně los týmu kapitána Petra Pály na finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové. Po vzoru loňského roku vyzvou české tenistky ve skupině A, kterou organizátoři soutěže označili za potenciální "skupinu smrti", znovu výběr USA. Dalšími soupeřkami jim budou obhájkyně ze Švýcarska, proti kterým minulý rok Česky vypadly v semifinále.

Barbora Krejčíková
zdroj: Reuters autor: HENRY ROMERO

"Po losu jsem se malinko orosil. Je to velmi těžká skupina. Těžká je ale i pro ostatní soupeře. Organizátoři před losem inzerovali, že by tohle mohla být skupina smrti. A nakonec i vyšla," řekl Pála.

Finálový turnaj se bude hrát 7. až 12. listopadu v Seville. Ze čtyř tříčlenných skupin postoupí vždy vítěz do semifinále. Loni v Glasgow české tenistky porazily ve skupině 2:1 USA i Polsko a v semifinále nestačily na Švýcarsko, které následně po finálové výhře nad Austrálii poprvé v historii tuto týmovou soutěž vyhrálo.

"Těžkou skupinu jsme měli také minulý rok. Nyní máme obhájkyně titulu a Američanky, které mají obrovský výběr. Budou nám chtít vrátit loňskou porážku, zatímco my zase prohráli dvakrát po sobě se Švýcarkami. Ideální bude je teď porazit," uvedl Pála. "I když někdo vyhraje první zápas, neznamená to, že se kvalifikuje. Každý může porazit každého. U Švýcarek je stěžejní Belinda Bencicová, Američanky mají spoustu možností," doplnil zkušený kapitán.

Na finálový turnaj Češky postoupily díky dubnovému vítězství nad Ukrajinou v kvalifikačním duelu hraném na neutrální půdě v Beleku. Američanky zdolaly Rakousko a Švýcarky měly stejně jako poražené finalistky Australanky účast na finálovém turnaji jistou.

Stejně jako loni tak dojde ve skupině k souboji nejúspěšnějších dvou zemí soutěže dříve známé jako Fed Cup. USA jsou s 18 trofejemi rekordmany, českému týmu patří s 11 trofejemi v historické tabulce druhé místo.

"Je to ještě daleko. Máme před sebou tři grandslamy a Turnaj mistryň. Hlavně aby byly holky zdravé a pak je možné vše. Je to těžká skupina, ale pokud chceme být ve finále nebo vyhrát, musíme porazit silné týmy," uvedl Pála

Ve skupině B se na podzim v Seville střetnou Austrálie, Kazachstán a Slovinsko, skupinu C tvoří domácí Španělsko, Kanada a Polsko a ve skupině D budou hrát Francie, Itálie a Německo.

"Do Sevilly poletíme s vůlí uspět. Každá holka, která je v týmu, chce získat pohár a udělá pro to maximum. To je pro mě zásadní. Do Sevilly se těším. Už jsme tam hráli Fed Cup a podařilo se tam vyhrát," dodal Pála.

Složení skupin pro finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové (7. až 12. listopadu v Seville):

Skupina A: Švýcarsko, Česko, USA.

Skupina B: Austrálie, Kazachstán, Slovinsko.

Skupina C: Španělsko, Kanada, Polsko.

Skupina D: Francie, Itálie, Německo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články