Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Tenistky okusily kurt v O2 areně, pochvalovaly si rychlejší povrch

Praha - České tenistky si poprvé vyzkoušely halu a povrch pro finále Fed Cupu. V pražské O2 areně ještě na odpoledním neoficiálním tréninku chyběla domácí jednička Petra Kvitová, která se přidala k týmu až vpodvečer a naplno se zapojí do přípravy na víkendový zápas s Německem od úterý.

Lucie Šafářová a Petr Pála
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Tenistky měly sraz v poledne, ale světová čtyřka Kvitová na něm chyběla. Dopoledne ještě trénovala v Prostějově. "Pozdní příjezd byl hlášený, takže se něco těžko vymáhá," smál se kapitán Petr Pála otázce, jestli hvězdu čeká pokuta.

Rychlost kurtu nejdříve otestovaly deblistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, po nich Lucie Šafářová a fedcupová debutantka Karolína Plíšková. "Jsou to krásné pocity a emoce se sem vrátit," usmívala sa Šafářová, která předloni vybojovala v O2 areně rozhodující třetí bod ve finále proti Srbsku. Tenkrát porazila v souboji dvojek Jelenu Jankovičovou. "Zase se na finále moc těším. Před dvěma lety jsem si sice nasadila laťku hodně vysoko, ale doufám, že se s tím vyrovnám. Půjdu si to před těmi lidmi zase užít a snažit se získat minimálně bod," řekla Šafářová.

Hráčky si pochvalovaly rychlejší povrch, na kterém v roce 2012 ve finále porazily Srbsko a stejně jako muži v Davisově poháru na něm ještě neprohrály. "Je dobrý, středně rychlý a ideálně bere levácké rotace, což jsme chtěly. Důležitý je na tomhle povrchu servis a první dva údery, na to je potřeba se soustředit," řekla Šafářová. "Je to trošku rychlejší, takže to pro nás pro všechny bude dobré," kývla Plíšková.

Únava je znát

Kapitán se hned při prvním obědě ptal tenistek na zdravotní stav a od všech slyšel, že jsou v pořádku. I stehenní sval Hlaváčkové, kvůli kterému nedohrály s Hradeckou minulý týden turnaj v Nantes. "Ale je konec sezony, únava je znát a tréninky budeme řešit ze dne na den, jak se kdo bude cítit," řekl Pála.

Šafářová trénovala minulý týden v Prostějově s Kvitovou a o pomoc požádala i bývalého pátého hráče světa Jiřího Nováka. Její kanadský kouč Rob Steckley totiž do Česka na tréninky nelétá. "Domluvili jsme se s Jirkou, že mi těch pár dní, kdy jsem byla doma, pomůže, a bylo to moc fajn," pochvalovala si světová sedmnáctka.

V Praze už jsou i Němky. Dopoledne si zatrénovaly na Spartě ve Stromovce a dostávaly mnoho vzkazů. Úspěch jim prostřednictvím sociálních sítí přáli fotbalisté, bývalá vítězka sjezdařského SP Maria Höflová-Rieschová, šermířka Britta Heidemannová, judistka Miryam Roperová nebo plážový volejbalista Jonas Reckermann.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy