Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Tenistky budou hrát pro charitu. Týmy sestavily Kvitová a Plíšková

Na dobré účely půjde výtěžek ze čtyř kol charitativních tenisových turnajů. Týmy sestavily Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Poprvé se bude hrát na Štvanici od 13. do 15. června. 

Karolína Plíšková
zdroj: Reuters autor: Edgar Su

V šestici kolem světové trojky Karolíny Plíškové je její dvojče Kristýna, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková. Kvitová má mít v družstvu Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou, Barboru Krejčíkovou, Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou a patnáctiletou naději Lindu Fruhvirtovou.

"Je to pro nás obrovská příležitost si zahrát unikátní turnaj. Jsem ráda, že máme v Česku tolik skvělých hráček, to se jinde ve světě nevidí. Určitě to bude divácky velmi zajímavé. S týmem už řešíme herní strategii a budeme dělat maximum pro vítězství. Určitě do toho dáme všechno, i přesto, nebo možná tím spíš, že je to charitativní akce," uvedla Karolína Plíšková.

"Týmové soutěže mám moc ráda. Proto se těším na nový model a jsem zvědavá, co přinese," uvedla dvanáctá hráčka světa Kvitová. Čekat může něco na způsob českého ženského Laver Cupu. "Vedle zajímavých zápasů bude i zábava a legrace, kterou si jinak na turnajích logicky moc neužijeme."

Z šesti hráček bude na každý turnaj nominována čtveřice a náhradnice. Přenosy budou v televizi i na streamech. Zpočátku se bude hrát bez diváků, ale podle uvolňování opatření proti šíření koronaviru by časem do ochozů mohli být fanoušci vpuštěni. Po turnaji na antukových dvorcích I. ČLTK u Negrelliho viaduktu se týmy dále utkají 23. až 25. června v Prostějově.

Zbylé dva turnaje se budou hrát 11. až 13. července a 25. až 27. července na zatím neurčených místech. Akci pořádají Nadace Tipsport, společnost Perinvest, agentura PR Stars a TK Plus. Každý odehraný míč ve všech utkáních bude oceněn 50 korunami od organizátora, které následně zdvojnásobí Nadace Tipsport.

Vítězný tým obdrží po sérii šek s částkou, kterou věnuje nadaci podle vlastního uvážení. Tipsport Charity Cup je pro hráčky další možností, jak se rozehrát v sezoně přerušené kvůli nemoci covid-19. Český tenisový svaz pořádá pro muže i ženy sérii turnajů pro jednotlivce, která začne 26. května na Spartě, a soutěž smíšených družstev. Termíny všech akcí až na jednu výjimku nekolidují. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy