Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Tenistka Zakopalová postoupila v Kodani do druhého kola

Kodaň - Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila dnes na turnaji v Kodani do druhého kola. Sedmá nasazená hráčka se radovala po vítězství nad Rossanou de los Riosovou z Paraguaye 6:3, 6:7 a 6:0. Renata Voráčová Zakopalovou nenapodobila a s Němkou Angelique Kerberovou prohrála dvakrát 1:6. Podobně dopadla i držitelka turnajové divoké karty Kristýna Plíšková, která neprošla přes druhou nasazenou Číňanku Li Na

Zakopalová vyhrála poprvé od Wimbledonu, kde postoupila do osmifinále. Pak se kvůli nemoci odhlásila z Prague Open a následně prohrála v prvních kolech v Bad Gasteinu a v Istanbulu. Soupeřkou 51. hráčky světa Zakopalové v boji o čtvrtfinále bude buď Němka Tatjana Maleková, nebo Dánka Malou Ejdesgaardová.

V posledním utkání dne neuspěla Kristýna Plíšková. Vítězka wimbledonské juniorky dostala do turnaje divokou kartu a druhé nasazené Li Na z Číny podlehla ve dvou setech 6:7 a 3:6.

V úterý zasáhnou do boje v Kodani další tři české hráčky. O první výhru od semifinále Wimbledonu se pokusí turnajová trojka Petra Kvitová; dále budou hrát Iveta Benešová a Sandra Záhlavová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy