Paralympijský magazín

Tenistka Wickmayerová se vrací a vyhrává

Aukcland (Nový Zéland) - Belgická tenistka Yanina Wickmayerová se stala první vítězkou turnaje WTA v roce 2010. Dvacetiletá hráčka v dnešním finále v novozélandském Aucklandu porazila nasazenou jedničku Flavii Pennettaovou z Itálie 6:3 a 6:2. Úspěšně se tak vrátila na kurty poté, co jí Mezinárodní tenisová federace ITF zrušila trest za porušení dopingových pravidel. V listopadu totiž dostala roční stop za to, že třikrát nenahlásila místo svého pobytu antidopingovým komisařům.

Tenistka Yanina Wickmayerová
zdroj: čtk autor: ČT24

Na turnaj v Aucklandu dostala Wickmayerová divokou kartu a prošla pavoukem bez ztráty setu. "Nehrála jsem špatně, ale ona byla neuvěřitelná a zasloužila si vyhrát," řekla Pennettaová. Finále začala Wickmayerová dvojchybou a brzy prohrávala 1:3, ale pak vývoj otočila. Ve druhé sadě vyhrála posledních pět her utkání. "Jsem nadšená, že všechno takhle dopadlo a k dobrému se obrátilo. Na tenhle týden asi nikdy nezapomenu, zůstane v mém nitru po zbytek života," řekla belgická tenistka.