Následuje
SP Rakousko

Tenistka Siniaková juniorský titul v Melbourne nezískala

Melbourne - Tenistka Kateřina Siniaková juniorský titul na Australian Open nezískala. Šestnáctiletá česká naděje podlehla ve finále v Melbourne 3:6 a 4:6 o rok mladší Chorvatce Aně Konjuhové. Rodačka z Hradce Králové tak nenavázala na tři roky starý úspěch Karolíny Plíškové. Před ní vyhrála juniorku v Melbourne dvakrát Barbora Záhlavová-Strýcová (2002 a 2003).

Kateřina Siniaková
zdroj: AP autor: Aaron Favila

Siniakové se nepodařilo v prvním grandslamovém finále v kariéře oplatit Konjuhové porážku z loňského boje o titul na prestižním Orange Bowlu a podlehla jí i ve třetím vzájemném souboji. V druhém setu měla tenistka pražské Sparty šanci na zvrat, ale nevyužila vedení 4:1. Chorvatka následně získala pět následujících gamů a po pátečním vítězství ve čtyřhře slavila v Austrálii double. Zároveň se posunula na první místo juniorského žebříčku.

"Byly šance ve druhém setu, mohla jsem to otočit. Mrzí mě, že jsem to nezvládla, asi trošku hlavou, prostě je to velká škoda," řekla Siniaková. "Nepovedlo se to úplně, ale snad se z toho ponaučím. Byl to výborný turnaj, budu na to vzpomínat v dobrém a budu makat dál. Doufám, že to vylepším a příště to bude lepší," dodala česká hráčka, jež byla v prosinci v domácí anketě Zlatý kanár vyhlášena dívčím talentem roku.

Výsledky tenisového Australian Open:

Dvouhra junioři - finále: Kyrgios (3-Austr.) - Kokkinakis (Austr.) 7:6 (7:4), 6:3.

Dvouhra juniorky - finále: Konjuhová (3-Chorv.) - Siniaková (2) 6:3, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy