Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná

Tenisté znají soupeře pro příští Davis Cup. Vydají se do Argentiny

Čeští tenisté se v kvalifikaci o postup na finálový turnaj Davisova poháru 2022 utkají s Argentinou. Na březnový zápas pojedou do Jižní Ameriky. 

Jiří Lehečka a Tomáš Macháč
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK

Zápas se uskuteční 4. a 5. března. Naposledy se Češi s Argentinou utkali v roce 2013 v Praze, kdy přes ni ještě s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem postoupili do finále.

Tým kapitána Jaroslava Navrátila nebyl při losu mezi nasazenými. Argentina má v první stovce žebříčku ATP sedm tenistů včetně třináctého hráče světa Diega Schwartzmana. Papírovou dvojkou je Federico Delbonis, jemuž patří 44. pozice.

Z českých tenistů je ve stovce jen třiaosmdesátý Jiří Veselý. Při letošním finálovém turnaji se kvalitními výkony blýskli mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka.

Na finálový turnaj v roce 2022 se přímo kvalifikovali letošní finalisté Chorvatsko a Rusko. K tomu dostali divoké karty Britové a Srbové.

Oproti letošním 18 týmům se bude finálového turnaje účastnit 16 mužstev a hrát by se mělo v celkově pěti městech. Každé město bude hostit jednu čtyřčlennou základní skupinu a od čtvrtfinále až po zápas o titul by se mělo hrát na jednom neutrálním místě.

Města ještě nejsou určena. Ohledně vyřazovací fáze se spekuluje o Abú Zabí, skupinové boje by měla hostit vždy jedna z účastnických zemí. Letošní finálový turnaj se hrál v Innsbrucku, Turíně a Madridu.

Los kvalifikačního kola tenisového Davisova poháru 2022 (4. a 5. března):

Argentina - ČR, Francie - Ekvádor, Španělsko - Rumunsko, Finsko - Belgie, USA - Kolumbie, Nizozemsko - Kanada, Brazílie - Německo, Slovensko - Itálie, Maďarsko - Austrálie, Norsko - Kazachstán, Švédsko - Japonsko, Korea - Rakousko.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články