Je nám líto, video expirovalo.

Tenisté zabojují o udržení v Davis Cupu v plné síle

Praha - V nejsilnější sestavě budou čeští tenisté bojovat o udržení mezi elitou v Davisově poháru. Kapitán Jaroslav Navrátil na barážový duel proti Rumunsku nominoval Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka, Jana Hájka a premiérově Lukáše Rosola. Hrát se bude po US Open 16. až 18. září na antuce v Bukurešti. "Kluci se strašně těší a cíl je úplně jasný. Chceme se zachránit ve Světové skupině a příští rok se pokusit o lepší výsledek," řekl Navrátil po oznámení nominace v New Yorku ve Flushing Meadows. "Zápas to určitě nebude jednoduchý, ale s tím týmem se pokusíme zachránit," řekl.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

"Do Rumunska jede nejsilnější možný tým, a tak je jasným cílem vyhrát a příští rok opět bojovat ve Světové skupině o elitní příčky jako v letech minulých," prohlásil šéf tenistů Ivo Kaderka po schválení nominace výkonným výborem ČTS.

Nováčkem v týmu je Rosol, který udělal od začátku roku velký skok a v žebříčku se posunul o sto míst na současnou 65. pozici. Mezi jeho nejlepší výsledky patří postup z kvalifikace do třetího kola French Open, kde porazil i Jürgena Melzera. "Na US Open sice prohrál hladce v prvním kole s kvalifikantem, ale měl žaludeční problémy. Po celou sezonu podává velice slušné výsledky a do týmu patří," řekl Navrátil.

Radek Štěpánek
zdroj: AP autor: Nick Wass

Hájek se naopak žebříčkem propadl na 152. místo a v poslední době hraje převážně challengery. "Honza Hájek je výborný antukář a z důvodu sparingu pro Radka a Tomáše na něj padla volba před deblistou Lukášem Dlouhým," uvedl Navrátil.

Navrátila potěšila vzrůstající forma Štěpánka, který v únoru chyběl v prvním kole proti Kazachstánu. "Radek prožívá dobré období, vyhrál turnaj ve Washingtonu a je na dobré vlně a v slibné formě," řekl Navrátil. Dobrou zprávou by mělo být i to, že Berdycha nebolí rameno. "Podal v prvním kole dobrý výkon," řekl kapitán.

Tenis
zdroj: ČTK/AP

V rumunské nominaci by měl plnit roli jedničky Victor Hanescu. "Podal na US Open velice dobrý výkon s Llodrou, jen mu v páté sadě trošku došly síly," uvedl Navrátil na adresu aktuálně 72. hráče žebříčku ATP. Dvojkou by měl být Andrian Ungur (135. ATP) nebo Viktor Crivoi (216.). V týmu figuruje také jedenáctý deblista světa Horia Tecau, který v posledních dvou letech dvakrát došel až do finále čtyřhry ve Wimbledonu.

S Rumunskem se tenisté naposledy utkali před deseti lety a v Prostějově zvítězili 3:2. Celkově vede Československo a nástupnická ČR 3:1 na zápasy. Český tým poslala do boje o záchranu porážka v únorovém prvním kole v Ostravě, kde domácí prohráli 2:3 s Kazachstánem. O udržení ve Světové skupině Češi naposledy úspěšně bojovali v roce 2007 v domácím duelu proti Švýcarsku s tehdejší světovou jedničkou Rogerem Federerem. Za 30 let sestoupil český tým pouze jednou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy