Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Tenisté Hradecká s Čermákem titul v mixu v Melbourne nezískali

Melbourne – Těsně pod vrcholem zůstali na Australian Open čeští tenisté Lucie Hradecká s Františkem Čermákem, když ve finále smíšených dvojic prohráli s Australany Jarmilou Gajdošovou a Matthew Ebdenem ve dvou setech 3:6 a 5:7.

Lucie Hradecká a František Čermák
zdroj: Getty Images autor: Lucas Dawson

Poslední českou vítězkou mixu tak v Melbourne zůstává Jana Novotná, která vyhrála s Američanem Jimem Pughem před 24 lety.

Fedcupová vítězka Hradecká s Čermákem hůře podávali, udělali dohromady sedm dvojchyb a více chybovali na síti. Hradecká si v úvodní sadě ani jednou neudržela servis a český pár od stavu 3:3 neuhrál ve třech gamech ani míč.

Na začátku druhého setu i Čermák ztratil podání, ale brejkem Gajdošové dokázali Češi srovnat na 4:4. Nejistá Hradecká ale v jedenácté hře potřetí ve finále přišla o servis. Vzápětí Češi odvrátili dva mečboly, ale při třetím po hodině a třinácti minutách kapitulovali. "Uteklo nám pár těsných situací, ale určitě to bylo hratelné. Šance jsme měli, ale bohužel jsme je nevyužili," řekla Hradecká Radiožurnálu.

"Finále je velký úspěch, v mých letech největší, takže si toho strašně cením a děkuju za to Lucce, že se mnou hraje," řekl sedmatřicetiletý Čermák, který do poslední chvíle nevěděl, jestli bude mix hrát. V klasické čtyřhře totiž vypadl v 1. kole a měl bolavý kotník a až ráno před zápisem se rozhodl, že s Hradeckou nastoupí.

Slovenská rodačka Gajdošová, která přijede za čtrnáct dnů s týmem Austrálie do Ostravy k utkání 1. kola Fed Cupu, hrála s Ebdenem smíšenou čtyřhru na Australian Open jen díky divoké kartě, kterou dostali od pořadatelů. "Skvěle jsme si sedli a dobře se doplňovali. Snad si výhru někdy zopakujeme," řekla Gajdošová.

Tenisový turnaj Australian Open v Melbourne

Smíšená čtyřhra - finále:
Gajdošová, Ebden (Austr.) - Hradecká, Čermák (ČR) 6:3, 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy