Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Tenista Štěpánek vyhrál turnaj ve Washingtonu

Washington – Po dvou a půl letech se tenista Radek Štěpánek dočkal turnajového titulu, když v neděli získal vavřín ve Washingtonu. Ve finále totiž český daviscupový reprezentant zdolal nejvýše nasazeného Gaela Monfilse z Francie dvakrát 6:4. Štěpánek tak oslavil pátý titul v kariéře. Karvinský rodák potvrdil, že se mu na tvrdém povrchu daří, jelikož i při jeho triumfech v Rotterdamu (2006), Los Angeles (2007) a předloni v San Jose a Brisbane se vždy hrálo na podobném podkladu.

Ve Washingtonu nenasazený Štěpánek získal ve finále brejk hned ve třetí hře po tlaku od základní čáry. Pak byl set při servisu českého tenisty v šestém gamu na deset minut přerušen, ale hráči ani neodešli z kurtu. Štěpánek po pauze zvýšil po dvou výměnách na 4:2, načež rozhodčí zápas znovu přerušili a hráče poslali do útrob stadionu.

Po čtyřiceti minutách zápas pokračoval a Štěpánek už set nepustil. Sice se nemohl trefit do prvního servisu, přesto v duelu nečelil brejkbolu a první set ukončil esem. Hned v první hře druhé sady ukázal Štěpánek svoji sílu i častějšími výpady k síti a podruhé vzal Monfilsovi podání, což mu stačilo k zisku setu i utkání. Na oslavu výhry pak pobavil fanoušky tradiční rybičkou, kterou zopakoval dvakrát. Od fanoušků v hledišti si ještě půjčil českou vlajku a na dvorci s ní zamával. "Je skvělé držet tuhle trofej, ale musím poblahopřát i Gaelovi, který hrál výborně a bylo náročné ho porazit. Díky i fanouškům za podporu, kterou jsem měl celý týden," prohlásil po turnaji Štěpánek.

Radek Štěpánek

"Tenhle titul věnuji mamince, která má v úterý narozeniny. Mami, všechno nejlepší!"

Za titul Štěpánek získal 264 tisíc dolarů a pět set bodů, díky kterým se v pondělním vydání dvouhry žebříčku ATP posune z 54. místa na dohled elitní třicítky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy