World Athletics Continental Tour Gold 2024

Tenista Davyděnko porazil Nadala a získal v Dauhá titul

Dauhá - Ruský tenista Nikolaj Davyděnko vyhrál turnaj v Dauhá. Ve finále se Španělem Rafaelem Nadalem odvrátil dva mečboly a světovou dvojku porazil 0:6, 7:6 a 6:4. Do zápasu přitom nenastoupil vůbec dobře a v první sadě dostal "kanára". Ve druhém setu se ale zlepšil, a když v tie-breaku odvrátil dva mečboly, získal sadu pro sebe. Ve třetím setu už měl ruský tenista navrch a zápas rozhodl při soupeřově podání.

V semifinále ruský tenista vyřadil Rogera Federera a podruhé v kariéře dokázal na jednom turnaji porazit jak švýcarskou světovou jedničku, tak Nadala. Vedle Davyděnka má podobnou bilanci s nejlepšími dvěma hráči současnosti ještě Argentinec David Nalbandian.

Davyděnko navzdory nepovedenému vstupu do zápasu potvrdil, že se mu proti Nadalovi v poslední době daří. Loni ho ve třech vzájemných zápasech dvakrát porazil a v obou případech soupeři nedovolil uhrát ani set. Celkovou bilanci s Nadalem si dnes šestý hráč světa vylepšil na pět výher a čtyři porážky.