Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Takové zakončení by si každý tenista přál, říká před vrcholy sezony Hradecká

Praha – Lucie Hradecká zažívá veleúspěšnou sezonu a ještě je stále o co hrát. Letos spolu s Andreou Hlaváčkovou hrála tři velká finále. Neúspěšně. Prohry v rozhodujících zápasech ve Wimbledonu, na olympiádě a US Open nechce zopakovat na závěr sezony, kdy ji čekají dva vrcholy – Turnaj mistryň a finále Fed Cupu. Nyní nabírá v přípravě síly a přeje si letošní rok dohrát zodpovědně.

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková
zdroj: ČTK/AP autor: Victor R. Caivano

"Náš kalendář během roku je velmi nabitý. Sezona je dlouhá, ale myslím si, že takové zakončení by si každý tenista přál," řekla sedmadvacetiletá hráčka. Na finále Fed Cupu, které si zahraje podruhé, i na premiéru na istanbulském Turnaji mistryň se velmi těší. "Psychicky to na člověka spadne až po těchto dvou akcích. Je to pro nás nová zkušenost," uvedla.

Páté finále dvouhry na okruhu WTA odehrála Hradecká těsně po US Open na québeckém turnaji a popáté z něj odešla poražena, když nestačila na Belgičanku Kirsten Flipkensovou. Po kanadském finále si užila několik dnů volna a nyní startuje přípravu před závěrem sezony. Nejdříve ji čeká turnaj v Linci. "Začal mi opět dvoufázový trénink, kondice – tak, aby byl člověk na konec sezony stoprocentně připraven a mohl říct, že sezona byla zodpovědně dohraná," popsala.

"S Andy (Andreou Hlaváčkovou) jsme se viděly naposled na US Open. Jeden turnaj před Masters v Linci budeme hrát spolu čtyřhru, abychom se sehrály. Nic speciálního vymýšlet nebudeme. Sezona šla i tak bez speciální přípravy a v takovém rytmu to dohrajeme," řekla Hradecká.

Je nám líto, video expirovalo.
Lucie Hradecká v Profilu ČT24

Pražská rodačka připustila, že myslí na nejvyšší mety. "První příčka na žebříčku je vždy motivací. Ve čtyřhře ji máme blízko, tak doufáme, že to prolomíme," uvedla v současnosti pátá žena deblového žebříčku. Přesto se stále více připravuje na dvouhru a debl bere jako doplňkový. "Pokud je člověk zvyklý na jeden velký kurt a pak se má najednou starat jen o půlku, je to lepší," přiznala Hradecká.

Hlaváčková se letí léčit domů

Deblová partnerka Hlaváčková kvůli obnovenému zranění levého stehenního svalu ukončila cestu po turnajích v Asii a letí zpět do Česka. Stříbrná olympijská medailistka ze čtyřhry Hlaváčková dnes vzdala v 1. kole turnaje v Tokiu proti bývalé světové jedničce Aně Ivanovičové.

"Má natažený zadní stehenní sval. Už to má delší dobu, měla to i na US Open. Vždycky se to na chvilku vylepší, ale při rozehrávce před Ivanovičovou se odrazila špatně u servisu a nešlo to," řekl trenér Hlaváčkové Tomáš Petera. Osmifinalistka dvouhry na US Open Hlaváčková proto nepoletí na další velký turnaj do Pekingu, ale vrátí se domů. "Chci, aby byla stoprocentně připravena na Masters a na Fed Cup," řekl Petera. Už také domluvil vyšetření u docenta Pavla Koláře.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy