Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Takhle ne, chlapče, vzkázala ATP Kyrgiosovi. Nesmí hrát do poloviny ledna

Londýn - Tenisová asociace ATP suspendovala Nicka Kyrgiose do 15. ledna za nesportovní chování na turnaji v Šanghaji. Protože neprokázal dostatek snahy a odchodil zápas druhého kola, po němž navíc urazil diváka, musí také zaplatit další pokutu. Pokud Kyrgios absolvuje sezení u psychologa, bude mu trest zkrácen na pouhé tři týdny. Dopředu vzkázal, že svého chování lituje.

Nick Kyrgios
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Jednadvacetiletý kontroverzní Australan nesmí hrát turnaje po dobu osmi týdnů a přijde o 25 000 dolarů (614 tisíc korun). Po zimní pauze mu zákaz činnosti vyprší až den před Australian Open, ale pokud bude spolupracovat a splní podmínky ATP, může se vrátit výrazně dříve. Kyrgios nicméně ukončil sezonu, protože kvůli trestu přišel o šanci probojovat se na Turnaj mistrů.

Čtrnáctý hráč světového žebříčku v Šanghaji odchodil zápas s Němcem Mischou Zverevem. Většinou žádnou snahu ani nepředstíral. Diváci ho vypískali, s jedním z nich se pak dostal do potyčky. Hned poté mu ATP vyměřila první pokutu 16 500 dolarů (405 000 korun).

"Jeho chování bylo nepřijatelné a neuctivé směrem k fanouškům i k tenisu," uvedlo vedení ATP. Představitelé asociace doufají, že během nucené pauzy se Kyrgios nad sebou zamyslí. "Pokud se mu dostane podpory, je možné, že se vrátí s lepší mentalitou a silnější než dříve," prohlásil šéf ATP Chris Kermode.

"Rozhodnutí ATP respektuji a chápu. Volný čas teď využiju k tomu, abych zapracoval na sobě na kurtu i mimo něj," slíbil Kyrgios, jenž už loni pykal za nevhodné poznámky ke švýcarskému soupeři Stanu Wawrinkovi o jeho přítelkyni.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy