Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Šwiateková a Džábúrová se utkají na US Open o titul

Podle papírových předpokladů. Ve finále ženské dvouhry na US Open si zahrají první tenistka světa Iga Šwiateková z Polska a Tunisanka Uns Džábúrová, která bude usilovat o první grandslamový titul v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Do finále US Open jdou Šwiateková a Džábirová

Dvojnásobná šampionka Roland Garros Šwiateková otočila zápas s Arynou Sabalenkovou z Běloruska a čtvrtfinálovou přemožitelku Karolíny Plíškové porazila 3:6, 6:1 a 6:4. Džábúrová v semifinále vyřadila 6:1 a 6:3 Caroline Garciaovou z Francie.

"V prvním setu jsem zaostávala a musela jsem se probrat. Mám radost, že se to povedlo," uvedla jednadvacetiletá Šwiateková, která si finále US Open zahraje jako první polská tenistka v historii.

Džábúrová to pro změnu dokázala jako první Afričanka v tzv. open éře. Po postupu do finále Wimbledonu si navíc zahraje o titul na druhém grandslamu za sebou. "Ve Wimbledonu jsem si přišla zabržděná, ale teď do toho jdu po hlavě," prohlásila.

"Po Wimbledonu jsem byla pod velkým tlakem, a proto jsem ráda, že jsem tady na finále navázala," přidala osmadvacetiletá Tunisanka, která má se Šwiatekovou bilanci dvou výher a dvou porážek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články