Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal po našem

Švýcarky poprvé ovládly Pohár B. J. Kingové, rozhodly už po dvouhrách

Švýcarské tenistky vyhrály poprvé v historii Pohár Billie Jean Kingové. Semifinálové přemožitelky českého výběru porazily ve finále týmové soutěže dříve známé jako Fed Cup Austrálii. Rozhodující druhý bod v Glasgow získala olympijská šampionka z Tokia Belinda Bencicová.

Tenistky Švýcarska
zdroj: AP autor: Kin Cheung

Švýcarky poslala v úvodní dvouhře do vedení Jil Teichmannová, která zdolala Storm Sandersovou 6:3, 4:6, 6:3.

Bencicová poté souboji týmových jedniček porazila Ajlu Tomljanovicovou hladce 6:2, 6:1. Čtyřhra se za rozhodnutého stavu hrát nebude.

"To, co se stalo vloni, nám dodalo motivaci navíc," řekla v rozhovoru na kurtu Bencicová s připomínkou loňského prohraného finále. "Byly jsme tak nešťastné, myslím, že jsem nikdy tolik nebrečela. Ale v šatně pak za mnou Jil přišla a řekla: příští rok to zvládneme, vyhrajeme to. A dokázaly jsme to. Jsem na nás neuvěřitelně pyšná," dodala.

Pětadvacetiletá Teichmannová vstoupila do utkání brejkem ve čtvrté hře a díky stoprocentnímu servisu se ujala vedení. Sandersová se ve druhém setu zlepšila na returnu a díky třem prolomeným podáním si vynutila pokračování.

Rozhodující set ale patřil opět Teichmannové. Pětatřicátá hráčka světa využila tři brejky, přičemž po dvou hodinách a 27 minutách proměnila první mečbol. V zápase si pomohla osmi esy.

Bencicová dala soupeřce šanci jen v úvodu prvního setu, když nepotvrdila první brejk. Pak už na kurtu kralovala, zatímco Tomljanovicová kupila nevynucené chyby. Těch nakonec nasbírala 26 oproti pouhým deseti vítězným míčům.

Pětadvacetiletá Bencicová sebrala soupeřce šestkrát podání a po hodině a 18 minutách mohla s týmovými kolegyněmi začít slavit.

Švýcarské tenistky proměnily v zisk titulu třetí finálovou účast. Dosud o něj neúspěšně usilovaly v roce 1998 s Martinou Hingisovou v sestavě a vloni, kdy v Praze nestačily na Rusko. Australanky musí na osmý titul dál čekat, naposledy triumfovaly v roce 1974.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články