Následuje
S ČT sport na vrchol aneb nová energie českého lyžování

Světová trojka Šarapovová se kvůli rameni odhlásila z US Open

New York - Třetí hráčka světa Maria Šarapovová se odhlásila z grandslamového US Open, jež startuje v New Yorku v pondělí. Ruská vítězka turnaje z roku 2006 má problémy s pravým ramenem, které si vyžádají delší léčbu.

Maria Šarapovová
zdroj: Getty Images autor: Stephen Dunn

Šestadvacetiletá Šarapovová odehrála od nečekaného vyřazení v druhém kole Wimbledonu pouze jeden zápas na turnaji v Cincinnati, v němž podlehla mladé Američance Sloane Stephensové. Po porážce propustila Jimmyho Connorse, který tak byl jejím trenérem pouhý měsíc.

"Od Wimbledonu jsem dělala, co se dalo, abych byla připravena, ale nebylo dost času. Absolvovala jsem mnoho testů, prošla několik možností a nakonec jsme se shodli, že to chce čas, aby se rameno pořádně zahojilo," uvedla čtyřnásobná grandslamová šampionka. "Dám si několik týdnů volno a absolvuju řádnou léčbu a rehabilitaci," dodala Šarapovová.

Na pozici turnajové trojky se místo Šarapovové posune za Serenu Williamsovou a Viktorii Azarenkovou polská tenistka Agnieszka Radwaňská. Petra Kvitová bude při losování sedmá, Klára Zakopalová jednatřicátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy