Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Strýcové s Mirzaovou to zatím šlape. Finále si zahrají také v Tokiu

Tokio – Jsou spolu teprve měsíc a hrají teprve třetí turnaj, ale už podruhé se dostaly do boje o titul. Barbora Strýcová společně s Indkou Saniou Mirzaovou si finále po Cincinnati zahrají také v Tokiu. Druhý nasazený pár v japonské metropoli zvládl během jednoho dne vyhrát čtvrtfinále i semifinále a o víkendu ho čeká souboj o trofej.

Barbora Strýcová a Sania Mirzaová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Adam Hunger

Světová deblová jednička Mirzaová se dala se Strýcovou dohromady v srpnu a společně hned vyhrály turnaj v Cincinnati, kde proti nim ve finále stála bývalá partnerka indické tenistky Martina Hingisová. Na grandslamovém US Open vypadl nový pár ve čtvrtfinále, ale v Tokiu už má na kontě tři vítězství a jedno ho dělí od titulu.

Obě tenistky už Toray Pan Pacific Open v minulosti vyhrály. Strýcová v roce 2010 s Ivetou Benešovou, Mirzaová v letech 2013 a 2014 s Carou Blackovou.

Ve dvouhře v Tokiu pokračuje obhájkyně titulu Agnieszka Radwaňská. Polská přemožitelka Strýcové z druhého kola dnes ve čtvrtfinále zdolala 6:2, 6:3 olympijskou vítězku Mónicu Puigovou z Portorika, jež ve stejné fázi vyřadila Petru Kvitovou. Nepokračuje ani nečekaná přemožitelka Karolíny Plíškové Aleksandra Sasnovičová z Běloruska, která vypadla s domácí Naomi Ósakaovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy