Je nám líto, video expirovalo.

Strýcová: Utkání s Bacsinszkou? Asi můj nejlepší singl ve Fed Cupu

Lucern (Švýcarsko) - Barbora Strýcová zvládla první semifinálovou dvouhru ve Fed Cupu na jedničku. Švýcarce Timee Bacsinszké dala nejdříve "kanára", ve druhém setu zvítězila 6:2. "Na kurtu to ale nebylo jednoduché, jak se ten výsledek zdá," řekla třicetiletá tenistka. 

Je nám líto, video expirovalo.
Strýcová: Můj nejlepší singlový zápas ve Fed Cupu

"Myslím, že jsem odehrála skoro bezchybný zápas, moc jsem si to užívala. Asi můj nejlepší singlový zápas ve Fed Cupu," zhodnotila Strýcová v rozhovoru pro ČT sport. Naposledy zvítězila ve dvouhře ve Fed Cupu v roce 2007.

Třiatřicátá hráčka světa byla ráda, že svůj čtvrtý zápas proti Bacsinszké zvládla. "Byl to i rychlý zápas na mé poměry, skoro každý totiž hraju nad hodinu a půl," řekla s úsměvem. Dvouhru zvládla za hodinu a pět minut.

Do utkání nešla pod vyloženým tlakem, i když přiznává, že je tam vždycky. "Ale snažila jsem se ho vyprostit z hlavy a zápas si užít. Na Bacsinszkou byl ještě větší tlak. Cítila jsem z ní nervozitu a že z bekhendu netlačí jako vždycky a já jsem toho využila," řekla Strýcová.

"I když je tu jen pár českých fanoušků, strašně moc mi pomáhali. Nesoustředila jsem se moc na skóre, v hlavě jsem si jela jen to svoje, být trpělivá a jet si taktiku, kterou jsme si stanovili," řekla Strýcová.

Pokyny kapitána Petra Pály zněly jasně: zůstat na kurtu co nejdéle, chodit na síť, hrát odvážně a být trpělivá. "A to se mi dařilo. Taky jsem dnes celkem dobře servírovala," dodala Strýcová, který pociťovala, že její fyzička šla trochu dolů za stavu 4:2. "Bylo tam 0:30, tam trochu nervy hrozily. Ale servírovala jsem dobře, zvládla jsem to. Hlavně poslední game byl strašně důležitý. Doservírovávat to by nebylo jednoduché," uvedla Strýcová

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy