Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2011

Strýcová a Martincová úvodní duely v Dauhá, Vondroušová a Muchová nikoliv

S rozdílnou úspěšností si vedly české tenisky v úvodním kole podniku v Dauhá. Zatímco Barbora Strýcová a Petra Martincová třísetové bitvy zvládly a postoupily do 2. kola, Markéta Vondroušová nepotvrdila roli dvanácté nasazené a skončila. Vypadla také Karolína Muchová.

Barbora Strýcová
zdroj: ČTK/ZUMA/AFP7

Strýcová na úvod katarského turnaje otočila zápas s desátou nasazenou Petrou Martičovou z Chorvatska a vyhrála 4:6, 6:1, 6:2. Martincová po úspěšné kvalifikaci zdolala 6:2, 3:6 a 6:2 Japonku Misaki Doiovou. Vondroušová podlehla 6:1, 3:6 a 2:6 Číňance Čeng Saj-saj. Muchová nestačila na světovou šestku Kiki Bertensovou z Nizozemska 2:6 a 4:6.

Strýcové nevyšel první set, ale ve druhém se rychle ujala vedení 3:0 a nedala favorizované soupeřce šanci. Podobný průběh měla i rozhodující sada, ve které sice čtrnáctá hráčka světa Martičová odvrátila první mečbol, ale Strýcová si poté při vlastním podání postup pohlídala. Její další soupeřkou bude Jelena Ostapenková z Lotyšska.

Martincová proti Doiové nastoupila podruhé v krátké době. Přes japonskou tenistku prošla do hlavní soutěže, ve které se v Dauhá představila poprvé v sezoně. Zatímco v sobotu s Doiovou neztratila ani set, dnes soupeřce dovolila srovnat na 1:1, ale v rozhodující sadě už jí nedala šanci. Ve druhém kole nastoupí proti světové dvacítce Marii Sakkariové z Řecka.

Muchové první set nevyšel a do hry se dostala až ve druhé sadě. Za stavu 2:2 ale neudržela podání a ztrátu už smazat nedokázala, i když ještě bojovala. Při skóre 3:4 nevyužila dva brejkboly a v následujícím gamu odvrátila mečbol, ale Bertensová si postup ujít nenechala.

Soupeřku pro druhé kolo zná Petra Kvitová. Vítězka turnaje z roku 2018, která měla v prvním kole volný los, nastoupí proti Carle Suárezové. Se španělskou tenistkou má sice vyrovnanou bilanci 6-6, ale z posledních šesti utkání s ní pětkrát prohrála.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy