Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Strýcová po finále opustí český tým. Reprezentovala od roku 2002

Víkendové finále Fed Cupu bude posledním pro Barboru Strýcovou. Dvaatřicetiletá hráčka se po utkání s USA rozloučí se svou fedcupovou kariérou. Ta trvala šestnáct let.

Barbora Strýcová na tréninku před finále Fed Cupu
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Rozhodla jsem se, že tento víkend bude mým posledním v reprezentační části kariéry, a je hrozně hezký, že můžu fedcupovou kariéru ukončit na vrcholu v Praze ve finále. Takové je moje rozhodnutí," překvapila Strýcová spoluhráčky.

Fedcupovou premiéru prožila plzeňská rodačka už v šestnácti letech v roce 2002 a Kanaďanku Maureen Drakeovou tehdy v Přerově deklasovala 6:1, 6:0. V letech 2015 a 2016 získala ve finále vždy v páru s Karolínou Plíškovou vítězný bod v závěrečné čtyřhře. Ve dvouhře a čtyřhře má celkovou bilanci 21 výher a 11 porážek.

Ve Fed Cupu zažila dvě série. Nejdříve nastupovala v letech 2002 až 2007. Do týmu se po pauze vrátila v roce 2011, kdy začala současná úspěšná éra, v které Češky získaly už pět titulů a o víkendu můžou přidat šestý. "Byla to ohromná jízda a strašně úspěšná. Jsem vděčná, že jsem mohla reprezentovat v takové éře," řekla.

Nad ukončením reprezentační kariéry uvažovala od začátku letošního roku. "A když jsme se dostaly do finále, tak jsem si řekla, že je asi čas. Sama cítím, že už mám i věk," řekla. V českém výběru nastoupila pod pěticí kapitánů. První šanci dostala od Jana Kukala, následovali Petra Černošková, Tomáš Petera, Aleš Kodat a Petr Pála.

Tenisová kariéra někdejší světové šestnáctky ve dvouhře a aktuální pětky ve čtyřhře ale zdaleka nekončí. "Bára Strýcová jede dál singl i debl a ještě se nechystá na tenisový důchod," ujistila svěřenkyně Davida Kotyzy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy