Následuje
Hokej den poté

Strýcová jde v Birminghamu dál a o semifinále si zahraje s Kristýnou Plíškovou, která vyřadila sestru

Prestižní souboj s deblovou partnerkou Sie Šu-wej z Tchaj-wanu zvládla Barbora Strýcová úspěšně a po vítězství 7:6, 6:3 postoupila na trávě v Birminghamu do čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude Kristýna Plíšková, která v dramatickém souboji vyřadila své dvojče - slavnou sestru Karolínu po setech 6:2, 3:6, 7:6.

Barbora Strýcová
zdroj: PA autor: Paul Harding

Kristýna Plíšková, které v aktuálním žebříčku patří 112. místo, prošla v Birminghamu do hlavní soutěže z kvalifikace. Karolína naopak pro generálku na Wimbledon využila divokou kartu. Úvodní set získala výborně podávající Kristýna hladce za 27 minut, ve druhé sadě se ovšem favoritka zlepšila a díky jedinému brejku vyrovnala.

Třetí sada nakonec dospěla do zkrácené hry, v níž Karolína nabídla sestře první mečbol dvojchybou. Kristýna ale stejnou chybou šanci pohřbila, žebříčkově nejcennější výhru vybojovala až při třetím mečbolu.

Souboj sester Plíškových ovládla Kristýna, Bartyová nezaváhala

Sestry Plíškovy bydlí v Birminghamu společně v jednom hotelovém pokoji, vítězka proto doufala, že večer i po třísetovém boji "přežijí". "Snad to bude v pohodě. Dokážu pochopit, jak se cítí, cítila bych se stejně. Doufám, že půjdeme na večeři. Nebo možná zítra," řekla Kristýna na kurtu. 

Karolína se snažila z nečekané porážky brát to pozitivní. "Dohodly jsme se, že která vyhraje, něco té druhé koupí. Takže dostanu dárek," uvedla s úsměvem na tiskové konferenci. "Zítra má den volna, takže možná půjdeme nakupovat a platit bude ona," plánovala.

Třiatřicetiletá Strýcová rozhodla duel se Sie Šu-wej jediným úspěšným brejkem. Sama si držela servis spolehlivě a soupeřce za celý zápas nenabídla ani jednu možnost k jeho proražení. Vyrovnaný první set získala ve zkrácené hře, ve čtvrtém gemu druhého dějství pak své kamarádce prolomila servis a náskok udržela.

Společně se Sie Šu-wej se Strýcová postaví v Birminghamu na kurt znovu ve čtvrtek. Druhý nasazený pár totiž čeká čtvrtfinále debla.

Hladký přechod na trávu prožila šampionka antukového Roland Garros Ashleigh Bartyová. Druhá nasazená Australanka porazila v prvním duelu poté, co v pařížském finále přehrála Markétu Vondroušovou, i přes nejistý úvod Chorvatku Donnu Vekičovou 6:3, 6:4.

Výsledky tenisového turnaje žen v Birminghamu:

Dvouhra - 1. kolo: Wang Čchiang (6-Čína) - Davisová (USA) 6:3, 6:2, V. Williamsová (USA) - Sasnovičová (Běl.) 6:3, 6:4.

2. kolo: Strýcová (ČR) - Sie Šu-wej (Tchaj-wan) 7:6 (7:3), 6:3, Ostapenková (Lot.) - Kontaová (7-Brit.) 6:3, 6:4, Kristýna Plíšková (ČR) - Karolína Plíšková (ČR, 3) 6:2, 3:6, 7:6 (9:7).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy