BBV po 25 letech

Štěpánek zahájil antukovou sezonu prohrou s Lapenttim

Monte Carlo - Pro českého tenistu Radka Štěpánka začala antukové část letošní sezony podle představ. V prvním kole prestižního turnaje Masters v Monte Carlu nestačil na Ekvádorce Nicolase Lapenttiho a prohrál po setech 3:6, 6:1 a 3:6.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Třicetiletý Štěpánek sice o dva roky staršího soupeře ve všech třech předchozích zápasech porazil, dnes ale nezahájil duel dobře a v prvním setu přišel třikrát o vlastní servis. V druhé sadě však Lapenttimu, jenž byl rozehraný z kvalifikace, prakticky nic nepovolil a srovnal na 1:1. Vyrovnaný duel pak rozhodl jediný proměněný brejkbol Jihoameričana v osmém gamu třetího setu.

Na turnaji s dotací 2,75 milionu eur se z českých tenistů představí už jen Tomáš Berdych, kterého na úvod čeká Fabio Fognini z Itálie.