Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Štěpánek vynechá úvod sezony, trápí ho zraněná noha

Praha – Kvůli zranění pravé nohy vynechá Radek Štěpánek v lednu úvodní grandslam sezony Australian Open a Hopmanův pohár, na němž měl hrát s Lucií Šafářovou. Šestatřicetiletý tenista to oznámil na facebooku, v týmové soutěži v Perthu ho nahradí Adam Pavlásek.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Štěpánka v poslední době sužovaly svalové potíže, po dohodě s profesorem Pavlem Kolářem proto odcestoval na vyšetření do Londýna. "Pravá noha mi přestala fungovat, jak by měla, atrofovaly mi svaly. Díky Petrovi (Čechovi) a Josému Mourinhovi jsem mohl absolvovat testy přímo u nich na Chelsea, ale bohužel ty výsledky nejsou úplně ideální," řekl Štěpánek.

Lékaři zjistili, že tenistovy svaly jsou především na lýtku ve srovnání s druhou nohou mnohem slabší. "Noha funguje vlastně jen na 50 procent, byl by obrovský risk nastoupit s tím na kurt. Mohlo by se mi něco utrhnout nebo by to tělo kompenzovalo jinak. Bohužel to pro mě znamená, že se musím odhlásit se jak z Hopman Cupu, což mě strašně moc mrzí kvůli Lucce, ale nenastoupím ani na Australian Open," dodal Štěpánek.

Březnový ostravský zápas Davisova poháru s Austrálií ale chce určitě stihnout. "Začátek docvičování nohy absolvuju v Praze pod vedením Pavla Koláře, pak až budu na nějakých 90 procentech, budu pokračovat na Floridě i s Petrem Kordou. Dělám to i proto, abych byl co nejlíp připravený na Davis Cup, který je na začátku března, proto bych nerad riskoval, aby se mi do té doby něco stalo. Proto taky pouštím tu Austrálii," vysvětlil.

Na Hopmanově poháru ho nahradí dvacetiletý Pavlásek, 240. hráč světového žebříčku. "Moc si příležitosti, která se mi naskytla, vážím, bude to pro mě velká záležitost, ale hlavně možnost ukázat se. Budu se snažit této šance využít. Už se moc těším. S Luckou Šafářovou jsem ještě nikdy nehrál, ale už jsem se zkontaktovali a začali si domlouvat společné tréninky v Prostějově, až se vrátí z Ameriky," řekl.

Na Australian Open došel Štěpánek pětkrát do třetího kola dvouhry, čtyřhru předloni spolu s Indem Leanderem Paesem vyhrál. Letošní rok zakončil na 68. místě světového žebříčku, sezonu ale předčasně ukončil už po zářijovém semifinále Davisova poháru ve Francii, kde si poranil záda.

Změnu v nominaci na Hopmanův pohár musel udělat také tým Spojených států amerických, jenž bude ve skupině A jedním ze soupeřů českého dua. Jack Sock se podrobil operaci kyčle, kvůli níž přijde i o Australian Open, a do Perthu místo něj pojede John Isner. Za francouzské obhájce titulu zase nenastoupí zraněný Jo-Wilfried Tsonga, kterého nahradí Benoit Paire.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy