Je nám líto, video expirovalo.

Štěpánek si ve Stuttgartu nedokázal poradit s Kohlschreiberem

Stuttgart - Radek Štěpánek nenavázal na své předchozí skvělé výkony a jeho představení ve Stuttgartu končí ve čtvrtfinále. V utkání nestačil na domácí nasazenou sedmičku Philippa Kohlschreibera 4:6 a 5:7.

Zklamaný Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

Štěpánek v první přípravě na Wimbledon ztroskotal až v pátém utkání, protože ve Stuttgartu absolvoval kvalifikaci. Den po překvapivém triumfu nad turnajovou dvojkou Marinem Čiličem z Chorvatska doplatil v duelu třicátníků na ztráty podání v závěru setů.

Zaváhání sedmatřicetiletého Štěpánka přišlo za stavu 4:4 v první a 5:5 ve druhé sadě a o pět let mladší soupeř pak vždy set při vlastním servisu ukončil. S Kohlschreiberem, 26. hráčem světa, prohrál Štěpánek (129.) teprve podruhé v osmém vzájemném utkání.

Další vyrovnanou bitvu zvládl ve Stuttgartu Švýcar Roger Federer a v historickém pořadí podle počtu výher na turnajích ATP se na druhém místě odpoutal od Ivana Lendla. Své 1072. vítězství vybojoval proti domácímu Florianu Mayerovi a po výsledku 7:6 a 7:6 postoupil do semifinále. Více vítězných utkání má jen Američan Jimmy Connors, který vyhrál v kariéře 1256 zápasů.

Nejvýše nasazený Federer udolal až po třech setech osmnáctiletého Američana Taylora Fritze. Také ve čtvrtfinále mu hrozila ztráta sady, ale ve druhém dějství za stavu 5:6 při svém podání odvrátil tři setboly soupeře, až 226. hráče světového žebříčku. Poté ale švýcarský favorit vyhrál deset z následujících jedenácti výměn a zápas ukončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy