Štěpánek si v Memphisu zahraje po týdnu opět o titul

Memphis (USA) - Český tenista Radek Štěpánek si týden po triumfu v San José opět zahraje ve finále na okruhu ATP. Pátý nasazený hráč dnes v semifinále turnaje v Memphisu porazil Izraelce Dudiho Selu 6:3 a 6:1 a ve svém třetím letošním finále se utká s vítězem duelu mezi turnajovou jedničkou Andy Roddickem a Lleytonem Hewittem.

Třicetiletý Štěpánek se na postup do finále příliš nenadřel a s 86. hráčem světa si poradil za 57 minut. Český tenista tak navázal na dobré předchozí výkony a připsal si již osmou výhru za sebou. Letos si tak vylepšil bilanci na 16 výher z 18 dosavadních zápasů, což je jeho nejlepší start do sezony v kariéře.

V nedělním finále bude Štěpánek hrát o celkově pátý titul. Letos už navíc 19. hráč světového žebříčku získal dva, když začátkem ledna vyhrál na turnaji v Brisbane a před týdnem v San José, kde mimo jiné v semifinále vyřadil Roddicka.