Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Štěpánek se zkusí na Australian Open prosadit ve čtyřhře

Melbourne - Tenista Radek Štěpánek na grandslamovém Australian Open dohrál ve dvouhře hned v prvním kole. Český hráč v Melbourne prohrál s Francouzem Nicolasem Mahutem dvakrát 5:7 a 3:6. Od roku 2010 tak přešel ze sedmi grandslamových startů pouze dvakrát přes první kolo. Síly nyní český veterán upne na čtyřhru, ve které může uspět společně s Indem Leanderem Paesem.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/AP

Štěpánek prohrál vyrovnané koncovky prvního i druhého setu a ve třetím už nedokázal zápas otočit. "I když to ovlivnila některá špatná rozhodnutí rozhodčího, nemůžu se na to vymlouvat," řekl tenista. Vinu nehodlal svalovat ani na naražený palec. "Hodně to bolelo, ale soupeř se dostával dříve na síť, výborně tam zasahoval, a když už se mi podařilo dostat tam dřív, výborně prohazoval," podotkl Štěpánek.

V Melbourne si může spravit chuť ve čtyřhře, ve které nastoupí společně s deblovým specialistou Paesem. "Leander je super deblistou, kterého si velmi vážím, a tak ho nechci zklamat," řekl Štěpánek, finalista čtyřhry na US Open před deseti lety. "Jsme letos s Leanderem domluveni celkem na čtrnáct turnajů. Kývl jsem mu po tom, když mi vyšel vstříc v mém programu pro dvouhry," řekl Štěpánek. "Čas běží a jsem rád, že můžu hrát čtyřhru s takovou osobností a užívat si to."

Paes je šestinásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře, který rád vyhledává české partnery. V roce 2009 triumfoval na Roland Garros a US Open s Lukášem Dlouhým, s Martinem Dammem vyhráli US Open 2006. Se Štěpánkem už vyhráli turnaj v roce 2004, o rok dříve byl jeho partnerem další český deblista David Rikl.

"Komunikace je snadná, protože už jsem hrál s tolika českými partnery, že si asi brzy vezmu české občanství. Už umím dost ošklivých českých slovíček a je čas se naučit i ta hezká," vtipkoval Paes v Sydney. "Čtyřhra je o instinktu, máme podobnou hru a vyhovujeme si. Třeba spolu vyhrajeme i grandslam," dodal s úsměvem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy