Následuje
IJF World Tour 2019 Čína

Štěpánek se vrací. Radit bude před French Open Dimitrovovi

Radek Štěpánek bude trénovat bulharského tenistu Grigora Dimitrova. Ke koučování se vrací více než rok po ukončení spolupráce s Novakem Djokovičem. Štěpánka doporučil Dimitrovovi Andre Agassi. Informaci přinesl server iSport.cz.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Dohodli jsme se, že absolvujeme společnou přípravu na French Open. Dále nic neplánujeme, pak si v Paříži povíme, co bude dál. Teď je naším hlavním úkolem zvyknout si na sebe na kurtu i mimo něj, co nejrychleji se dobře poznat," uvedl Štěpánek.

Sedmadvacetiletý Dimitrov byl ve světovém žebříčku nejlépe třetí. V této sezoně klesl vítěz Turnaje mistrů z roku 2017 i kvůli problémům se zraněným ramenem až do páté desítky. Před pár dny po třech letech ukončil spolupráci s Venezuelanem Danielem Vallverduem, bývalým trenérem Tomáše Berdycha.

Čtyřicetiletý Štěpánek vyhrál během kariéry pět turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře, kromě toho má i olympijský bronz ze smíšené čtyřhry a dvakrát výrazně přispěl k zisku Davis Cupu. Hráčskou kariéru ukončil předloni v listopadu a loni se rozloučil velkolepou exhibicí za účasti Djokoviče i Agassiho.

Zdroj
ČTK, iSport

Hlavní zprávy