Následuje
Česko - Dánsko

Štěpánek před Davis cupem poprvé trénoval, koleno zatím drží

Ostrava - Čeští tenisté začali v Ostravě trénovat na víkendové čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině. V sestavě nechybí ani 21. hráč žebříčku ATP Radek Štěpánek, který si v osmifinálovém souboji ve Wimbledonu proti Lleytonu Hewittovi obnovil zranění kolena. Tréninkovou zátěž ale zatím koleno vydrželo. "Byl jsem se lehce seznámit s kurtem asi na čtyřicet minut, zatím je to jakž takž. Mám ještě trochu strach. Ale čím více budu trénovat, tím to bude lepší a strach bude odcházet. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," uvedl Štěpánek po tréninku. 

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Vladislav Galgonek

Prvnímu zátěžovému testu vystavil poraněnou partii už v neděli, když si šel s týmem zahrát fotbal. Podle očitých svědků s pohybem neměl žádný problém. "Akorát že já jsem stál jen v bráně jako tvrdé y," zlehčoval situaci s úsměvem Štěpánek. Nyní plánuje postupné zvyšování zátěže. "Po pěti dnech, co jsem měl pauzu, do toho nepůjdu naplno jako v plném tréninku. Musí to být postupné," prohlásil tenista. 

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil s ním o víkendu počítá minimálně do obou dvouher a možná i do sobotní čtyřhry. "To je zatím hodně daleko. Uvidíme, jak se bude Radek cítit, tyhle věci teď neřešíme," podotkl Navrátil. "Zatím to vypadá dobře. Radek si zatrénoval, teď čekáme, až dorazí docent Kolář, jaké bude srovnání. Ale bolesti neměl. Naplno servíroval a při servisu ho předtím ta noha tahala," konstatoval Navrátil. V péči známého fyzioterapeuta bude česká dvojka po zbytek týdne. 

Bez problémů trénoval také zbytek družstva. Až do konce tříhodinového bloku vydržel i Lukáš Dlouhý, který měl podobné potíže jako Štěpánek. "Povrch je položený možná ještě líp než posledně, protože na něm není tolik špatných odskoků," uvedl Navrátil. V kompletním složení už je v Ostravě i Argentina. Finalista posledního ročníku Davisova poháru si otestoval kurt hned po českých tenistech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy