Štěpánek postoupil v New Havenu už do čtvrtfinále

New Haven - Český tenista Radek Štěpánek je již ve čtvrtfinále turnaje v New Havenu. Ve 3. kole generálky na poslední grandslamový turnaj sezony US Open porazil šestnáctého nasazeného Rumuna Victora Hanesca po velké bitvě ve třech setech 7:6 (7:4), 6:7 (4:7) a 6:4. Nyní ho čeká srbský tenista Victor Troický, s nímž minulý týden prohrál na turnaji v Cincinnati.

Štěpánek se s Hanescem utkal v minulosti dvakrát. V Paříži 2004 vyhrál Štěpánek, o rok později v Monaku Hanescu. Tentokráte oba sváděli v prvních dvou setech vyrovnanou bitvu, kterou musely rozhodnout až tie-breaky.

V rozhodující třetí sadě však již Štěpánek dal zapomenout na nedávné zdravotní problémy, po kterých vypadl třikrát hned v prvním kole. Rumuna přehrál 6:2 a vybojoval první čtvrtfinálovou účast na okruhu ATP od lednového turnaje v Brisbane. Letos byl i ve finále challengeru v Prostějově, jinak se nedostal na turnajích přes 2. kolo.