Následuje
Branky, body, vteřiny

Štěpánek podstoupil operaci zad, na kurtech bude chybět tři měsíce

Praha - Radka Štěpánka čeká po operaci bederní páteře tříměsíční přestávka. Osmatřicetiletý hráč, který dvakrát slavil vítězství v Davisově poháru, podstoupil zákrok na odstranění chronických problémů zad. Zároveň doufá v další návrat na kurty.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/ZUMA/Nikku

Bronzového medailistu ze smíšené čtyřhry na loňské olympiádě v Riu de Janeiro operoval neurochirurg Jiří Chrobok v Nemocnici Na Homolce. "Zvládl to výborně, oba se smějeme," napsal Štěpánek k fotografii na facebooku. "Už teď se strašidelně těším, až se postavím, pustím do rehabilitace a přípravy, protože ještě v létě chci na kurty!"

Loňský tenisový rok Štěpánek ukončil předčasně koncem října kvůli zranění zad. V této sezoně hrál jen v lednu v Dauhá a na Australian Open. V Davisově poháru proti Austrálii začátkem února už nemohl nastoupit kvůli dalším problémům se zády a bolesti, která mu vystřelovala do nohy.

Štěpánka čeká po operaci tříměsíční pauza

Po návratu z Melbourne se léčil, cvičil a doufal v návrat. Dokonce odletěl do Ameriky a plánoval hrát v Indian Wells a Miami. "Ale chronické problémy se zády mě otočily zpět přes oceán. Rozhodl jsem se to řešit radikálně," uvedl bývalý osmý hráč světa.

V Praze proto absolvoval chirurgický zákrok. "Ve čtvrtek odpoledne mi doktor Jiří Chrobok provedl v oblasti bederní páteře mikrooperaci," uvedl Štěpánek. Nemá v plánu končit kariéru a doufá, že nyní jen obětuje tři měsíce. "Abych se nemusel trápit a mohl pak hrát bez bolesti a omezení," doplnil karvinský rodák.

Po zranění se dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře vracel do turnajů už mnohokrát. Přes půl roku nehrál například v roce 2006, protože měl zablokovanou krční páteř a vyhřezlou ploténku. V roce 2013 stál přes čtyři měsíce po operaci krční páteře. Sedm měsíců pak nehrál od září 2014, kdy měl opět bolavá záda, na která ještě navázaly problémy s nohou.

Zdroj
ČTK, Facebook, ČT sport

Hlavní zprávy