Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů motocyklového sportu

Štěpánek následuje Agassiho. Jako kouč Djokoviče končí

Pojí je přátelství i obdiv k tomu, co dokázali, vzájemná kooperace v pozici trenér–hráč ale mezi Radkem Štěpánkem a Srbem Novakem Djokovičem po pouhých čtyřech měsících a čtyřech dnech končí.

Zleva Radek Štěpánek, Andre Agassi a Novak Djokovič
zdroj: ČTK/AP/ autor: Dita Alangkara

Štěpánkův konec u vítěze 12 grandslamových turnajů nastal pár dní poté, co se Djokovič rozešel se superkoučem Andrem Agassim z USA. S Djokovičem začal Štěpánek oficiálně pracovat loni v poslední listopadový den.

"Dohodli se na ukončení spolupráce po turnaji v Miami," stojí v oficiálním prohlášení Djokoviče. "Novakovi se líbila práce s Radkem, učil se od něj a je vděčný za podporu, kterou cítil. Osobní vztahy zůstanou dál skvělé."

Ani Štěpánek se po brzkém konci angažmá necítí ukřivděně a vyjádřil vděčnost za možnost spolupráce. "Mohl jsem být v jednom týmu s Andre Agassim, kterého jsem dosud znal hlavně jako soupeře. Škoda, že se naše názory s Novakem až moc často rozcházely, proto naše spolupráce skončila," napsal Štěpánek a potvrdil, že se s Djokovičem rozešel v dobrém.

"Mohl jsem zblízka vidět, jak Andre pracuje, pozoroval jsem jeho nesmírný cit pro tenis a empatii pro jednotlivé situace, a také jeho obrovskou velkorysost. Stali se z nás nejen kolegové, ale nyní jsme opravdoví přátelé, kteří mají hodně podobné názory a stejné vnímání tenisu, cítil jsem, jak se skvěle doplňujeme. S Novakem přáteli zůstáváme, na našem blízkém vztahu se nic nemění. Přeji mu, aby dělal jen ta nejlepší rozhodnutí," dodal.

Djokovič se snaží vrátit po zranění lokte do bývalé formy a možná příliš spěchá. Na grandslamovém Australian Open vypadl v osmifinále a na nedávných turnajích v Indian Wells a Miami utrpěl porážky hned v úvodních zápasech.

"Novak se chce vrátit silnější a odolnější, protože zranění ovlivnilo jeho sebevědomí a hru. Chce zkusit novou cestu, jak začít vyhrávat. Nyní má dovolenou s rodinou a pak se začne připravovat na antukové turnaje," píše se na stránkách srbského tenisty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy