Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Štěpánek může mít ještě dvě fantastické sezony, věří trenér Korda

Bradenton (USA) - V klidu doma na Floridě si Petr Korda vychutnal triumf českých tenistů v Davisově poháru. Radost bývalého druhého hráče světa byla dvojnásobná, protože jeho svěřenec Radek Štěpánek získal v neděli vítězný bod a pražská O2 arena pak skandovala vstoje jeho jméno. "Vidět, jak mu lidi tleskají vstoje, to pro mě bylo strašně příjemné. Pro mě to bylo dokončení naší mise," řekl Korda.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Vítěz Australian Open 1998 trénoval Štěpánka deset let. Loni se rozešli, ale letos po olympiádě se k sobě vrátili a výsledkem byl Štěpánkův vydařený podzim s vrcholem v Davis Cupu. "Když jsem začal s Radkem před deseti lety pracovat, tak jsem říkal, že z něj chci udělat velkého tenistu. Řada lidí se klepala do hlavy, že jsem se zbláznil, ale Radek se teď zapsal do historie světového tenisu. Stala se z něj legenda a pro mě to byla velká radost, vidět, že se to po nějakých škytavkách podařilo," řekl Korda.

Sám Štěpánek, vítěz čtyřhry na grandslamovém Australian Open a nejlépe osmý hráč žebříčku ve dvouhře, nedá na Kordu dopustit. "Odvedl se mnou neuvěřitelnou práci. Vděčím mu za rozvoj kariéry, nese nesmazatelný podpis na mém herním projevu a dneska tady stojím se salátovou mísou," řekl tenista.

Petr Korda o vítězství v Davis Cupu:

"Může to být historicky lepší než Nagano, protože bylo vidět, jak moc veřejnost na takový sportovní úspěch čekala. Nejdůležitější teď je, aby si to národ užil, protože to je to bombastické."

Po výhře v rozhodující dvouhře nad Nicolásem Almagrem 3:1 na sety stihl Korda Štěpánkovi jen pogratulovat textovou zprávou. "Ten moment jsem si moc užil," napsal Korda, který žije na Floridě. Do Prahy měl na víkend pozvání, ale kvůli rodinným povinnostem nemohl přijet.

Radek Štěpánek dosáhl životního úspěchu
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Korda viděl všechny zápasy, se Štěpánkem před každým probíral taktiku a po páteční prohře české dvojky s Davidem Ferrerem byl kritický. "Protože z domluvené taktiky hrál nulu," káral Korda. Až s Almagrem dokázal Štěpánek plnit jeho pokyny. "Když jsem viděl, jak hrál konečně po lajně a šel si dopředu, tak jsem viděl, jak to funguje. V důležitých momentech zahrál, jak jsme se o tom bavili," řekl.

Cíl nesplněn. Zatím

Štěpánek požádal v létě Kordu o obnovení spolupráce a ten kývl po dvou dnech, které si vzal na rozmyšlenou. Korda jako jednu z prvních věcí vyměnil Štěpánkovi raketu a zároveň vyřkl cíl, kterým bylo dostat se na konci roku mezi dvacítku a třicítku ve dvouhře. "Což jsem bohužel nesplnil," řekl Korda při pohledu na žebříček ATP, v kterém se jeho svěřenec po Davis Cupu zastavil na 31. místě světa.

Češi si upevnili druhé místo v žebříčku

V čele žebříčku ITF zůstali Španělé, ale jejich náskok výběr kapitána Jaroslava Navrátila snížil na 4 173 bodů. Třetí zůstala Argentina.

Žebříček Davisova poháru:

1. Španělsko 34 125 b.,

2. ČR 29 952,

3. Argentina 21 031,

4. Srbsko 18 146,

5. Francie 14 570,

6. USA 10 612,

7. Chorvatsko 5 960,

8. Kazachstán 4 187,

9. Rakousko 3 984,

10. Izrael 3 973.

Podle Kordy může Štěpánek, který koncem listopadu oslaví čtyřiatřicetiny a je jedním z nejstarších hráčů na okruhu, ještě hodně ukázat. "Má na víc a může mít dvě fantastické sezony, třeba tu příští i nejlepší v životě," řekl Korda.

"Záleží, co tomu bude chtít dát, jestli si udrží motivaci a disciplínu, s tím měl největší problémy. Je důležité, aby zůstal na pomyslné vlně, protože jeho hra je nepříjemná a může zlobit," doplnil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy