Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Štěpánek má naději, že po zranění stihne Wimbledon

Praha - Tenista Radek Štěpánek má stále šanci, že ani letos nevynechá londýnský Wimbledon, jeho nejoblíbenější grandslam. Český hráč už po zranění levého kotníku z minulého týdne na prostějovském challengeru začal s lehkou kondiční přípravou a koncem týdne by mohl zkusit volný trénink s raketou na dvorci. "Radek na tom pracuje s Pavlem Kolářem. Daří se léčbu úspěšně zkracovat a dá se říci, že pokud to takhle půjde, tak je naděje," řekl Štěpánkův kondiční trenér Marek Všetíček.

Podotkl však, že nechtějí nic uspěchat. "Priorita číslo jedna je, aby se uzdravil. Počítáme s tím, že pokud by nebyl ready, tak Wimbledon obětuje, ale jsme optimisté a uděláme vše, aby se zase postavil na kurt." 

Třicetiletý Štěpánek si v prvním kole turnaje UniCredit Czech Open podvrkl kotník, který mu hned otekl. "Mám nohu jako tenisák," komentoval momentálně 22. hráč světa své zranění.

Vyšetření ukázalo, že vazy zůstaly neporušené. "Ale nějaký nález tam byl, což musíme brát při návratu na kurt v potaz," upozornil Všetíček. Štěpánek má za sebou první testovací kondiční trénink, nohu zatížil na rotopedu. Dále ho čeká rehabilitace v bazénu, a když všechno půjde dobře, tak se koncem týdne postaví na kurt. "Nohu si předtím vyzkoušíme, na to máme naše osvědčené metody a všechno je i v rukách Koláře. Ten dá svolení, kdy může Radek na kurt," řekl Všetíček. 

Na rehabilitaci a alespoň krátký trénink na travnatém povrchu má letošní vítěz dvou turnajů okruhu ATP ještě necelých čtrnáct dnů. Wimbledon začne v All England Clubu v pondělí 22. června. I loni jel Štěpánek do Londýna po zranění. Na turnaji v Nottinghamu si natáhl mezižeberní svaly, ale ve Wimbledonu pak postoupil do třetího kola.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy