Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Štěpánek i Berdych na trávě v Halle vypadli ve čtvrtfinále

Halle (Německo) - Semifinálový program turnaje v Halle bude bez českých tenistů. Tomáš Berdych i Radek Štěpánek dnes na německé trávě marně usilovali o postup mezi nejlepší čtveřici. Třetí nasazený Berdych podlehl ve třech setech 4:6, 6:3 a 5:7 domácímu držiteli divoké karty Tommymu Haasovi, Štěpánka dál nepustil ruský soupeř Michail Južnyj, který po dvouapůlhodinové bitvě zvítězil 6:4, 4:6 a 6:4.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
zdroj: ISIFA/LN

Berdych sehrál s Haasem vyrovnaný duel, v němž v každém setu rozhodla jediná ztráta podání. V třetí sadě to zpočátku vypadalo, že český tenista zúročí po zisku druhého setu zvýšené sebevědomí, Haas ale všechny jeho šance na brejk odvrátil. V poslední hře pak sedmého hráče světa zradilo podání. Berdych zahrál dvě dvojchyby a usnadnil tak soupeři cestu k mečbolu. První sice ještě s pomocí pásky odvrátil, druhý už ale Haas využil a vyrovnal bilanci vzájemných zápasů na 2:2.

Třiatřicetiletý Štěpánek v duelu s Južným v prvním setu nevyužil výhodu, kterou získal hned v první hře prolomením podání o čtyři roky mladšího soupeře. V druhé sadě ale stejný scénář nepřipustil a rovněž po brejku z úvodního gamu tentokrát už při vlastním podání nezaváhal.

Jistý pak byl při svém servisu stejně jako soupeř až do desáté hry rozhodující sady, kdy nabídl Južnému mečbol. Při něm Rusův pokus o prohoz vrátil Štěpánek v akrobatické pozici do těsného autu. Prohrál tak čtvrtý z šesti vzájemných zápasů, navíc druhý za sebou na trávě po porážce v třetím kole Wimbledonu v roce 2008.

Ze hry venku už je i nejvýše nasazený Rafael Nadal. Čtyři dny po zisku rekordního sedmého titulu na antukovém Roland Garros dnes Španěl nestačil na domácího Philippa Kohlschreibera. Osmadvacetiletý obhájce titulu se o postup do finále utká s o šest let starším Haasem.

Šanci na zisk šestého titulu v Halle dál živí Roger Federer. Druhý nasazený hráč udolal ve třech setech Kanaďana Milose Raonice. Jednadvacetiletý mladík se jako obvykle opíral o dělové podání a soupeři posílal míček často rychlostí přesahující 220 km/h, z čehož vytěžil 25 es. Švýcar ale nakonec vyhrál 6:7, 6:4, 7:6 a oslavil třetí třísetové vítězství nad Raonicem v sezoně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy