Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Štěpánek čeká na testy, pak se rozhodne, co dál

Praha - Tenista Radek Štěpánek podstoupil krevní testy, aby lékaři zjistili přesnou diagnózu jeho problémů, kvůli kterým musel v úterý odstoupit z turnaje v německém Halle. Bez stanovené příčiny se momentálně nedá odhadnout, jak dlouhá bude jeho pauza, zda tenista stihne Wimbledon a následné čtvrtfinále Davisova poháru, které české tenisty čeká přesně za měsíc v Chile.

"Je strašně těžké říkat, co bude dál, když neznáme diagnózu. Radek podstoupil testy v motolské nemocnici a až na základě rozhodnutí lékaře budeme postupovat dál," řekl Štěpánkův kondiční trenér Marek Všetíček. Otázkou je, zda současné problémy nemají něco společného s únavovým syndromem, kvůli kterému Štěpánek nehrál přes dva měsíce. "Pokud ne, tak to bude výhra," řekl Všetíček.

Z Halle se jedenatřicetiletý hráč odhlásil v úterý odpoledne, přičemž v pondělí večer měl zimnici a nebylo mu dobře. "Cítil bolest svalů a kloubů. Po dohodě s turnajovým doktorem v Německu čekal do poslední chvíle a před utkáním se odhlásil," řekl Všetíček.

Podle jeho slov neměl Štěpánkův problém z Halle nic společného s nevolností z Prostějova. Na challengeru UniCredit Czech Open se Štěpánek úspěšně vrátil na kurty po pauze zaviněné zvýšením hladiny EB virů a vyhrál čtyři zápasy. V sobotním finále ale měl žaludeční problémy a po první sadě duelu s Janem Hájkem zápas vzdal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy