Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Štěpánek bojoval se zraněním a skončil v Prostějově v prvním kole

Prostějov - Obhájce prvenství na prostějovském challengeru Jiří Veselý porazil v prvním kole Maďara Martona Fucsovicse 7:5, 6:3. Vedle Veselého pokračuje z českých tenistů ve dvouhře už pouze Jan Hernych. Hned v prvním kole skončil trojnásobný vítěz turnaje Radek Štěpánek, který po více než dvouhodinové bitvě prohrál s Francouzem Paulem-Henrim Mathieuem 4:6, 6:4, 1:6. Dohrál už také Adam Pavlásek po prohře se Srbem Dušanem Lajovičem 3:6, 3:6.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Až 167. hráč žebříčku ATP Fucsovics nasazené dvojce Veselému vzdoroval v úvodech obou setů. Na tvrdou hru českého tenisty odpovídal stejnou zbraní. Odpor protivníka se podařilo Veselému definitivně zlomit až v závěru druhého setu.

"Každoročně mě na tomto turnaji před domácím publikem svazuje nervozita. Dnes to bylo na mém výkonu hodně patrné. Bylo těžké si udržet podání. Ale když jsem potřeboval, tak jsem se uvolnil. V závěru už byla moje hra lepší. Rozhodly zkušenosti, soupeře možná svazovalo moje vyšší postavení na žebříčku," zhodnotil svoje vystoupení Veselý, jenž vnímá v domácím prostředí roli favorita turnaje.

"Obhajoba bude těžká. Domácí publikum je skvělé, ale cítím větší odpovědnost. Chtěl bych svůj úspěch zopakovat. Věřím, že v příštím zápase bude můj výkon lepší. Mám ještě hodně rezerv," připustil Veselý.

Štěpánek bojoval od poloviny úvodního setu s bolestivým zraněným ruky. Po podklouznutí a pádu si narazil kloub. "Blbě jsem spadl na pravou stranu. Nechci se ale na to vymlouvat. Ovlivnilo to však moji hru i pohyb. Problémy jsem měl hlavně s bekhendem, většinou jsem jej jen přehazoval přes síť," řekl Štěpánek.

Svou typickou bojovnost prokázal český daviscupový reprezentant v závěru druhého setu. Za stavu 4:4 prohrával při soupeřově podání 0:40. Přesto stačil tuto hru otočit. Mathiemu při rozhodující výměně vrátil dva smeče a vykřesal naději na zvrat. Francouz ztratil koncentraci, ze vzteku rozbil raketu.

"Tento moment jej hodně zlomil. Škoda, že se mi situaci nepodařilo využít na začátku třetího setu. Čím déle se hrálo, tím to bylo pro mě těžší," přiznal Štěpánek, který se po předčasném konci v Prostějově už začne připravovat na travnatou část sezony. "Měl bych hrát turnaje ve Stuttgartu, Halle, následuje týden volna a Wimbledon. Uvidím, čeho budu schopen. Už bych nechtěl být zraněný," dodal Štěpánek.

Zklamání z předčasného vyřazení neskrýval Pavlásek. "Neměl jsem se proti Lajovičovi čeho chytit, byl lepší. Má větší zkušenosti a dnes je prodal. Doufám, že prohru napravím příští týden na challengeru v Praze," řekl Pavlásek. Vypadl i osmý nasazený Slovinec Blaž Kavčič, který nestačil na Srba Lasla Djereho, jenž postoupil z kvalifikace. Středečním soupeřem Veselého bude ve druhém kole 318. hráč světového Francouz Axel Michon, který postoupil z kvalifikace. Hernech narazí na Pavláskova přemožitele Lajoviče. 

Je nám líto, video expirovalo.
Štěpánek se v Prostějově do druhého kola nedostal

Tenisový turnaj mužů kategorie challenger v Prostějově (antuka):

Dvouhra - 1. kolo: Veselý (2-ČR) - Fucsovics (Maď.) 7:5, 6:3, Lajovič (6-Srb.) - Pavlásek (ČR) 6:3, 6:3, Mathieu (Fr.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 4:6, 6:1, Kližan (1-SR) - Gombos (SR) 4:6, 6:0, 7:6 (14:12), Granollers (3-Šp.) - Beraknis (Lit.) 6:2, 6:4, Giraldo (5-Kol.) - Copil (Rum.) 7:6 (7:4), 6:2, Souza (7-Braz.) - Dustov (Uzb.) 6:3, 7:5, Ignatik (Běl.) - Kavčič (8-Slovin.) 6:7 (4:7), 6:2, 6:2, Krajinovič (Srb.) - Vanni (It.) 7:6 (7:1), 6:2, Djere (Srb.) - Laaksonen (Švýc.) 6:4, 7:6 (7:4), Nědovjesov (Kaz.) - Mektič (Chorv.) 6:4, 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), Michon (Fr.) - Chačanov (Rus.) 3:6, 6:4, 7:6 (7:2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy