Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Štěpánek a Paes v Indian Wells nestačili na Nadala s Lópezem

Indian Wells (USA) - Vítězové lednového Australian Open Radek Štěpánek s Indem Leanderem Paesem vypadli z tenisového turnaje Masters v Indian Wells ve čtvrtfinále. Druhou společnou letošní porážku jim připravili tamní předloňští šampioni, Španělé Rafael Nadal s Markem Lópezem 6:3 a 7:6. Český tenis tak v Indian Wells reprezentují už jen dva ženské deblové páry. O postup do finále budou hrát Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou a také Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/AP autor: Mark Humphrey

Nadalovi s Lópezem v deblové soutěži ubyli největší soupeři, protože nejvýše nasazení bratři Bryanové doplatili na střevní virus, který na turnaji už skolil několik hráčů včetně Petry Kvitové. Kvůli nemoci Mikea vzdali Bryanové čtvrtfinále bez boje.

Světová dvojka Nadal ve středu nezaváhal ani ve dvouhře, mezi nejlepší osmičkou je i švýcarská hvězda Roger Federer, který však musel zápas s Brazilcem Belluccim otáčet po úvodním prohraném setu. Trojnásobný šampion turnaje z let 2004 až 2006 nejvíce kvitoval, že přemohl nemoc a teploty, kvůli nimž málem nehrál. "Ještě nejsem úplně v pořádku, ale aspoň už mě tak příšerně nebolí hlava," přiznal Federer, jemuž ochořela celá rodina. Na Masters přijel jako vítěz únorových turnajů v Dubaji a Rotterdamu.

Roger Federer
zdroj: ČTK/AP

V ženské soutěži prokázala vynikající formu běloruská jednička Victoria Azarenková, který vyhrála i 21. zápas v sezoně. Ve čtvrtfinále málem nadělila Polce Agnieszce Radwaňské dva "kanáry", nakonec jí ve druhé sadě nechala dva gamy.

Sérií 21 výher se vyrovnala Američance Sereně Williamsové, jež byla stejně suverénní v úvodu roku 2003. Rekord drží někdejší švýcarská hvězda Martina Hingisová se 37 výhrami za sebou ze sezony 1997. "I mě samotnou ohromilo, jak snadno to dneska šlo," řekla Azarenková, kterou čeká v semifinále Němka Angelique Kerberová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy