Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Start US Open ohrožuje hurikán

New York - Pondělní start tenisového US Open ohrožuje hurikán Irene, jenž by měl do dějiště turnaje New Yorku dorazit v neděli. Organizátoři už preventivně zrušili na dnes plánovaný dětský den a v neděli celý areál ve Flushing Meadows uzavřou. Největší tenisový stadion světa a jeho okolí se tak den před startem posledního grandslamu sezony promění v město duchů. Tenisté nebudou smět trénovat a musejí strávit den v hotelu. Také pro ně totiž platí varování newyorského starosty Michaela Bloomberga, jenž vyzval všechny návštěvníky a obyvatele města, aby od sobotního večera příštích 24 hodin neopouštěli své domovy.

Serena Williamsová
zdroj: AP autor: Aaron Vincent Elkaim

Účastníci US Open přijali zprávy o hurikánu různě. "OK, tak je to oficiální. Bojím se. Jsem v New Yorku. Ach jo," uvedla jedna z největších favoritek US Open Serena Williamsová. Její americká krajanka Bethanie Matteková vzala blížící se živelní pohromu z té pozitivní stránky a naplánovala do svého hotelového pokoje na neděli party.

Ruskou rodačku reprezentující Austrálii Anastasii Rodionovovou znervózňuje, když vidí lidi okolo dělat si zásoby. "V mém krámku s potravinami už vykoupili všechen cukr. Lidé s taškami plnými jídla jsou ve městě všude, Irene je už za rohem," napsala Rodionovová.

Příchod hurikánu Irene
zdroj: ČT24

První zápasy letošního US Open mají plánovaný začátek v 11:00 místního času. O případné úpravě programu budou organizátoři jednat podle situace nejdříve v neděli odpoledne. V New Yorku se na hurikán, který může přinést prudký déšť a vichr o rychlosti 160 km/h, připravují už několik dnů. Město dnes v poledne místního času zavře všechna letiště a zastaví všechny druhy dopravy. Starosta Bloomberg nařídil evakuaci 250 000 lidí z nízko položených oblastí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy