Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Srbští tenisté nesouhlasí s vojenským zásahem proti Sýrii, sami jej kdysi zažili

New York - Světová jednička Novak Djokovič nesouhlasí s plánovaným vojenským zásahem USA v Sýrii. "Jsem proti jakémukoliv použití zbraní. Ať už jde o letecký, nebo raketový útok," řekl Djokovič po nedělní výhře nad Joaem Sousou z Portugalska. Proti je i srbská tenistka Ana Ivanovičová, která stejně jako její krajan v roce 1999 zažila bombardování NATO během války v Kosovu.

Novak Djokovič
zdroj: ČTK/AP autor: David Santiago

Djokovičovi bylo během bombardování dvanáct let, takže prý neměl moc ponětí, co se děje. Pamatuje si však, že kvůli němu nemusel do školy a měl tak víc času na tenis. "V podstatě jsme celé dva měsíce každý den trávili na kurtu, zatímco nad námi létala letadla," prohlásil. "Vůbec nám to nevadilo. Po týdnu bombardování jsme si toho přestali všímat. Dělali jsme, co jsme chtěli, a nechali jsme to na osudu. Nemohli jsme to ovlivnit, byli jsme bezmocní," přidal rodák z Bělehradu.

Novak Djokovič: "Nesnáším ničení. Sám jsem to kdysi zažil, takže vím, že to nikomu nic dobrého nepřinese. To, co jsme tehdy já a moji srbští krajané prožili, bych nikomu nepřál. Válka je to nejhorší a nikdo v ní není skutečný vítěz."

Podobnou zkušenost má i bývalá světová jednička Ivanovičová. "Pamatuji si na to velmi dobře. Když to všechno začalo, byla jsem na kurtu," řekla v dřívějším rozhovoru aktuálně 15. hráčka žebříčku. "Přišli nás tehdy varovat, že začne bombardování, takže bychom měly skončit s tréninkem. Nakonec jsme netrénovaly dva týdny, protože jsme nevěděli, jak to všechno dopadne. Potom jsme museli trénovat jen ráno, protože odpoledne to bylo příliš nebezpečné," uvedla pětadvacetiletá Srbka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy