Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Špatný spánek Benešové postup nepřekazil

Melbourne - Špatný spánek nezabránil Ivetě Benešové v postupu do třetího kola Australian Open. Česká tenistka se v druhém kole v Melbourne postarala o překvapení a zdolala šestnáctou nasazenou Pcheng Šuaj z Číny. Benešové, přítelkyni rakouského tenisty Jürgena Melzera, se kterým loni vyhrála smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu, styl Číňanky vyhovoval.

Iveta Benešová
zdroj: ČTK/AP

"Spala jsem opravdu špatně, jsem unavená, ale na kurtu jsem se cítila dobře," řekla levou rukou hrající Benešová po výhře 6:2 a 6:4, kterou potvrdila esem.

Australian Open je z grandslamů asi nejoblíbenějším turnajem Benešové. "Daří se mi tady, což se teď potvrdilo," usmála se a vypočítala důvody, proč má turnaj v Melbourne ráda: "Všechno tady funguje, je tady krásný areál, uvolněná atmosféra, blízko bydlení a není tady takový blázinec jako třeba na US Open."

Kdo je další soupeřka? Benešová kvalifikantku nezná

Rodačce z Mostu nyní chybí jen jediná výhra k vyrovnání loňské účasti ve 4. kole, což je i její nejlepší grandslamový výsledek kariéry. K tomu potřebuje porazit Rusku Ninu Bratčikovovou, 136. hráčku žebříčku WTA, která postoupila z kvalifikace.

"Jsem trochu zaskočena tím, že ji vůbec neznám, dokonce ani nevím, jak vypadá, a to nemám ráda. Ale snad to vyjde, musím být ve střehu," řekla Benešová.

Osmadvacetiletá Benešová se dnes radovala z výhry dvakrát. Po vyhrané dvouhře zvládla s Barborou Záhlavovou-Strýcovou i vstup do čtyřhry. "Přestávku mezi dvouhrou a čtyřhrou jsem využila ke strečinku a taky jsem na chvíli usnula na sedačce. Ani jsem se pak nestačila rozcvičit," smála se Benešová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy