Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Španělé jdou za obhajobou Davis Cupu, nad USA vedou 2:0

Gijón - Španělští tenisté vykročili za očekávaným postupem do finále Davisova poháru. V semifinálovém utkání vedou obhájci trofeje nad USA 2:0. Na úvod David Ferrer porazil Sama Querreyho 4:6, 6:2, 6:2 a 6:4, o druhý bod svedli na antuce v Gijónu velkou bitvu Nicolás Almagro s Johnem Isnerem. Po čtyřech hodinách a 16 minutách se radoval domácí hráč, jenž zdolal amerického "milovníka" maratonských duelů 6:4, 4:6, 6:4, 3:6, 7:5. Isnerovi nepomohlo ani 24 es.

David Ferrer
zdroj: ČTK/AP

Querrey, jenž se představil v Davis Cupu po dvou letech, sebral favorizovanému Ferrerovi nečekaně první set. V dalším průběhu zápasu už měl ale navrch pátý hráč světa, který je při absenci zraněného Rafaela Nadala španělskou jedničkou.

Od druhého setu si Ferrer držel podání, zatímco Američanovi servis pětkrát vzal a za tři hodiny a tři minuty slavil očekávané vítězství. "Byla to fuška, nijak mi to neulehčil," uvedl Ferrer, který na antuce v Davis Cupu vyhrál všech 15 zápasů ve dvouhře. Celkově si vylepšil bilanci na 20 výher z 24 utkání.

Vítěz zápasu v Gijónu narazí v listopadovém finále na lepšího z duelu Argentina - Česko. Španělé mohou vyhrát Davis Cup počtvrté za posledních pět let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy