Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Valachy Man

Soutěž tenisových legend vyhrál Lendlův tým se Štěpánkem

Výběr kapitána Ivana Lendla vyhrál první díl nové tenisové soutěže Legends Team Cup - ATP Champions v chorvatské Pule. Tým osminásobného grandslamového šampiona, v jehož barvách hrál také Radek Štěpánek, porazil v kulisách antického kolosea celek wimbledonského šampiona Pata Cashe 12:6. Druhý český tenista Tomáš Berdych ve výběru poražených kvůli poraněnému ramenu nenastoupil.

Zprava Ivan Lendl, Radek Štěpánek a Marco Baghdatis
zdroj: ČTK/PA autor: Sasa Miljevic/PIXSELL

Nově vzniklá soutěž se hrála podobným systémem jako Laver Cup: v prvním hracím dni obdrželi vítězové bod, ve druhém dva a ve třetím tři. Lendlův výběr před závěrečným dnem turnaje vedl 6:3 a k triumfu ho ještě víc přiblížil David Ferrer, který porazil Marcose Baghdatise 8:3.

V následné čtyřhře pak celkové vítězství zpečetili Štěpánek s Lleytonem Hewittem. Česko-australský pár zdolal Baghdatise a Tommyho Robreda 8:7 díky vítězství ve zkrácené hře (10:7). Porážku Cashova týmu mírnil v závěru Robredo, jenž zdolal Tommyho Haase.

Po Pule se bude turnaj hrát od 9. do 12. listopadu v Dubaji. Celková výše odměn v tomto roce je milion eur. Do Legends Team Cupu se mohou dostat pouze hráči starší 33 let, kteří byli v první dvacítce žebříčku ATP.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články