Následuje
FIS magazín SP

Snová premiéra – Čermák s Veselým vyhráli v Moskvě

Moskva - Tenisté František Čermák s Jiřím Veselým získali při prvním společném startu deblový titul v Moskvě. Ve dvouhrách ovládli Kremlin Cup domácí Anastasia Pavljučenkovová a Chorvat Marin Čilič.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Jednadvacetiletý Veselý a o šestnáct let starší Čermák se přitom málem s turnajem rozloučili už v prvním kole, kdy čelili třem mečbolům. V dalších duelech už neztratili ani set včetně dnešního finále proti druhé nasazené australské dvojici Sam Groth, Chris Guccione, kterou porazili 7:6, 7:5.

Talentovaný Veselý dosáhl v Moskvě na první titul na ATP Tour v kariéře, zkušený Čermák se radoval pojednatřicáté a potřetí v ruské metropoli.

Šestá nasazená Pavljučenkovová, jež v semifinále vyřadila českou naději Kateřinu Siniakovou, porazila ve finále Rumunku Irinu-Camelii Beguovou a má sedmý titul v kariéře. Nad sobotní přemožitelkou Lucie Šafářové zvítězila 6:4, 5:7, 6:1 za dvě a půl hodiny. Třiadvacetiletá Pavljučenkovová porazila Beguovou i ve druhém vzájemném zápase a udržela si v této sezoně stoprocentní úspěšnost finálových startů. O titul letos hrála i v Paříži, kde rovněž triumfovala.

Čilič, jenž si tento týden zajistil start na Turnaji mistrů, získal v této sezoně při páté účasti ve finále čtvrtý titul. Šestadvacetiletý úřadující šampion US Open, který byl v Moskvě nasazen jako číslo dvě, porazil turnajovou pětku Roberta Bautistu ze Španělska 6:4, 6:4. Celkově má 13 titulů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy