Následuje
Buly

Snadný a snadnější. Bylo by hezké vyhrát všechny tři zápasy, říká Plíšková

Karolíně Plíškové téměř vše vycházelo a její španělské soupeřce Garbině Muguruzaové skoro nic. Česká esová královna sice přímých bodů z podání moc nezaznamenala, i přesto se svým servisem mohla být spokojená. Ani Venus Williamsové a ani Španělce nedovolila v jednom setu uhrát více než dvě hry. Závěrečné utkání Turnaje mistryň ve skupině s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, které už nemůže nic změnit na jejím postupu z prvního místa, plánuje odehrát uvolněně.

Karolína Plíšková
zdroj: Reuters

Povrch v singapurské hale je sice pomalý, ale servis Plíškové je na něm účinný. Při svém podání nicméně vyhrála dvě třetiny míčů, přes šedesátiprocentní úspěšnost měla po prvním i po druhém servisu.

"I když netrefím skvělý první servis, tak z něj pořád můžu získat bod. Na jiném povrchu se to někdy odrazí (soupeřce) do ruky a dostávám z toho dobrý return, což se tady neděje," popisovala Plíšková.

Španělka byla "poněkud mimo"

Očekávala další velkou bitvu s Muguruzaovou, která se ve druhé polovině sezony počínaje wimbledonským titulem dostala do výborné formy a stala se i světovou jedničkou. Teď to ale v Singapuru rozhodně nepotvrdila. "Myslím, že umí být poněkud mimo, jako každý bývá někdy mimo, a dnes to byl pravděpodobně jeden z těch dnů," komentovala výkon soupeřky Plíšková.

Plíšková jde na Turnaji mistryň do semifinále

Pamatovala si na poslední vzájemný zápas v Cincinnati, v němž ji Španělka hladce porazila. "Proto jsem chtěla být připravená od prvního míče a nedat jí takové šance, protože ona měla ten poslední zápas asi taky v hlavě. Proto jsem začala tak dobře. V obou setech jsem vedla 3:0, což bylo pro mé sebevědomí důležité," řekla třetí hráčka světa.

S Ostapenkovou si užít tenis

Zatímco loni po úvodní výhře nad Muguruzaovou v dalších dvou zápasech ve skupině marně bojovala o postup, tentokrát závěrečný duel ve skupině s Ostapenkovou nemůže nic změnit na jejím postupu z prvního místa. "Jsem ráda, že nemusím hrát v dalším zápase o postup, protože loni to bylo poněkud stresující. Chci si ten zápas užít, ne prohrát, ale trochu víc si užívat tenis," uvedla Plíšková.

Výsledek čtvrtečního zápasu může být důležitý v boji o post světové jedničky na konci roku. "Půjde tam o hodně bodů a hodně peněz, takže by bylo hezké vyhrát ve skupině všechny tři," doplnila Plíšková. Její poslední soupeřka v Bílé skupině Ostapenková již nemá šanci postoupit.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy