Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Náš fotbal

Slovenka Cibulková vyřadila v Paříži nasazenou jedničku Azarenkovou

Paříž - První tenistka světa Viktoria Azarenková vypadla na Roland Garros v osmifinále. Se Slovenkou Dominikou Cibulkou prohrála 2:6, 6:7. Pokud Ruska Maria Šarapovová postoupí do finále pařížského grandslamu, vystřídá běloruskou hráčku v čele žebříčku.

Dominika Cibulková slaví vítězství nad Azarenkovou
zdroj: AP autor: Christophe Ena

Azarenková se po ztraceném prvním setu ujala ve druhé sadě vedení 2:0, Cibulková však dokázala skóre otočit na 4:2. Dvaadvacetiletá Běloruska nakonec vybojovala tie-break, v něm ale o rok starší Slovence podlehla 4:7.

"Půjdu se zabít. Turnaj pro mě skončil, není se z čeho vzpamatovávat," odpověděla Azarenková na dotaz, jak se s nečekanou porážkou vyrovná. "Vůbec nic mi nevycházelo. Zkusila jsem všechno, ale nepomohlo to. Hrála jsem špatně, není se na co vymlouvat," dodala.

Vítězce Australian Open se tak nepovedl podobný obrat jako v prvním kole. V něm Azarenková, které Cibulková připravila teprve čtvrtou porážku v sezoně, prohrávala s Italkou Albertou Briantiovou 6:7, 0:4, a přesto dokázala postoupit.

Právě na podobné obraty ze dvou posledních vzájemných zápasů si v závěru utkání vzpomněla Cibulková. "Jsem jenom člověk, nešlo na to jen tak nemyslet," prohlásila. "Neřekla bych ale, že jsem kvůli tomu vyloženě znervózněla, spíš už jsem tolik neriskovala," dodala.

Vzápětí vysvětlila proč. "Letos v Miami jsem nad ní vedla 6:1, 5:2 a prohrála jsem. Loni jsem tam, tuším, vedla 6:2, 4:2 a dopadla jsem stejně," uvedla Cibulková. "Dneska jsem ale dokázala krotit emoce. Mám teď sebevědomí, jaké jsem dlouho neměla. Myslím, že na téhle úrovni je to hlavně o něm," řekla.

Semifinalistka Roland Garros z roku 2009 Cibulková porazila Azarenkovou podruhé v kariéře a poprvé od roku 2008. V posledních pěti vzájemných zápasech však o vítězi vždy rozhodoval až třetí set. "V těch zápasech jsem alespoň něco dělala. Dneska jsem se nezmohla vůbec na nic. Jenom jsem doufala, že soupeřka udělá chybu," uvedla Azarenková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články