Následuje
SP Francie

Škoda systému turnaje. O titulu zatím mluvit nechceme, řekl pár H+H

Singapur – Do Singapuru přijely nabuzené vítězstvím na halovém turnaji v Moskvě a na vítězné vlně by se rády vezly i na Turnaji mistryň. Tenistka Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou však o titulu na elitním podniku zatím mluvit nechtějí. Rády by především hrály dobře a uvidí, kam až dojdou. Příliš se jim ale nelíbí nový formát turnaje.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká
zdroj: ČTK/AP/ autor: Pavel Golovkin

"Máme radost, určitě nám to tady pomůže. Ale je hodně těžké mluvit o titulu. Ale proč ne? Přijely jsme hrát dobře, tak uvidíme," řekla Hlaváčková. "V Moskvě jsem otáčely jednou i z mečbolu. Jsme připravené na vše," přidala Hradecká.

Sezonu začal tým přezdívaný H+H skvěle finálovou účastí na Australian Open. Pak prohrály v Riu de Janeiro v boji o olympijský bronz s krajankami Lucií Šafářovou a Barborou Strýcovou a formu korunovaly tituly v Québecu a v Moskvě.  "Vyhovuje nám hrát v hale, to je největší důvod," uvedla Hlaváčková, co dostalo jejich dvojici do pohody a proč slavily první vavříny od triumfu na US Open 2013.

Sezonu obecně hodnotí pozitivně. "Nebyla vůbec špatná. Mohla by být samozřejmě ještě lepší, kdybychom během roku neprohrály tolik těch super tie-breaků. Chybělo trochu štěstíčka," řekla jednatřicetiletá Hradecká. "Měly jsme dva cíle - dostat se na olympiádu a na Masters, což jsme dokázaly. Na olympiádě chyběl kousíček k dalšímu extra cíli. Tady to je odměna za tvrdou práci," doplnila Hlaváčková.

Hlaváčková už je fit po zranění z olympiády, kde ji v semifinále nastřelila Švýcarka Martina Hingisová do obličeje a výsledkem byla zlomenina podočnicové kosti. "Někdo se mě teď ptal na obličej a já říkala: Co? Co? Už o ničem nevím," řekla.

Od Ria proti sobě s Hingisovou nehrály. Ke vzájemnému souboji může teoreticky dojít v semifinále v Singapuru. Ač byla po hrách na Švýcarku naštvaná, nyní už se nad incident povznesla. "Samozřejmě. Už to nebudeme brát nikdy osobně," konstatovala.

Los v Singapuru k nim byl přísný. V boji o postup do semifinále se utkají s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou, olympijskými vítězkami z Ria, které dosud nikdy neporazily. "Jedna je pravačka, druhá levačka. Člověk si na to chvilku zvyká, z jaké strany se točí servis. Jsou výborné singlistky a na síti mají přehled. Musíme být agresivní a nečekat, že by se utkání mělo vyhrát samo," řekla Hradecká.

Zatímco loni se deblový turnaj na vrcholu sezony hrál ve skupinách, letos se vrátil k tradičnímu systému v pavouku. Hlaváčková by preferovala skupiny a měla i jeden návrh. "Nejlepší by bylo hrát ve skupinách a rovnou finále. Myslím, že je škoda, když se kvalifikuje osm týmů a čtyři hned vypadnou. Mělo by to být jako v singlu, aby se porovnaly síly. Ale takhle to je, budeme s tím bojovat," řekla.

Před Turnajem mistryň, na němž si před čtyřmi lety zahrály v Istanbulu finále, už by se mohly cítit unavené. "Sil je dost," ujišťuje Hradecká, kterou ještě čeká finále Fed Cupu proti Francii a poté ještě jeden menší turnaj ve dvouhře. "Pak přijde dovolená, už se těším někam do tepla, ale ještě to v hlavě nemám," řekla Hradecká.

I Hlaváčková možná vyrazí s přítelem někam na dovolenou, ale nic konkrétního v hlavě nemá. "V listopadu si trošku odpočinu, ale plánuju pořád hrát, protože mám problémy s ramenem a nemůžu si dát úplné volno na týden," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy