Siniaková: Začátek jsem nechytla, ale pak jsem se do hry dostala

Praha - Týden před jednadvacátými narozeninami už tenistka Kateřina Siniaková poznává, jaké je to být na kurtu tou zkušenější hráčkou. Zatímco loni startovala v hlavní soutěži turnaje WTA v Praze na divokou kartu, tentokrát je osmá nasazená. A utkává se i s mladšími soupeřkami, jako byla například ve středu Ruska Natalija Vichljancevová, kterou porazila 4:6, 6:4, 6:4.

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Del Mecum

Siniaková se na profesionálním okruhu pohybuje čtyři roky a v současné době je ve světovém žebříčku na devětatřicátém místě. "Hrozně moc si vážím, že jsem to dotáhla takhle vysoko, a rozhodně tím nechci končit," řekla poté, co přehrála o devět měsíců mladší Vichljancevovou, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace.

"Úplně jsem ji neznala. Samozřejmě vím, že teď se jí daří a pomalu leze nahoru v žebříčku. Měla jsem od týmu informace, že hraje takhle rychle. Bohužel začátek jsem nechytla, ale pak jsem se do hry dostala. Myslím, že to bylo to hlavní," sdělila česká tenistka.

Siniaková: Bojovala jsem až do konce a vyšlo to

Stejně jako v prvním kole vybojovala postup až ve třech setech. "Určitě nebudu proti, když ten další zápas bude ve dvou setech. Ale pořád je lepší třísetová bitva s vítězným koncem než dva prohrané sety. Zápasy jsou tady hrozně moc těžké, soupeřky všechny hrajou dobře, takže člověk si to musí vybojovat," uvedla.

Únavu z dlouhých zápasů zatím nepociťuje. Ve čtvrtfinále ji čeká krajanka Barbora Strýcová. "Určitě to bude těžké. Je nepříjemné, že to je doma proti Češce, ale na druhou stranu jedna Češka bude v semifinále. To je dobrá zpráva," dodala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy