Siniaková vzdorovala, ale s nasazenou třináctkou v Indian Wells nakonec padla

Kateřina Siniaková na turnaji v Indian Wells podlehla ve 2. kole nasazené třináctce Beatriz Haddadové Maiaové 5:7, 7:6, 6:3. Na elitní akci pokračuje Siniaková ve čtyřhře, spolu s Barborou Krejčíkovou nedaly nasazené jedničky na úvod šanci ruské dvojici Veronika Kuděrmětovová, Ljudmila Samsonová a zvítězily 6:1, 6:2.

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK/Profimedia

V duelu se světovou třináctkou Haddadovou Maiaovou získala Siniaková po dvou brejcích a jediné vlastní ztrátě servisu první set a ve druhém podávala na postup za stavu 5:4. Soupeřka se ale čistou hrou vrátila do zápasu a sada dospěla do tie-breaku, ve kterém pět ze šesti podání české tenistky skončilo bodem pro soupeřku a prohrála 4:7.

V rozhodujícím dějství ještě 43. hráčka světa oddálila brejkem za stavu 2:5 porážku. Při vlastním podání pak ale uhrála jediný míč a po dvou hodinách a 38 minutách kapitulovala hned při prvním mečbolu. Haddaová Maiaová oplatila ve druhém vzájemném utkání Siniakové loňskou porážku z Guadalajary.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Indian Wells

Ženy (dotace 8,8 milionu dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Haddadová Maiaová (13-Braz.) - Siniaková (ČR) 5:7, 7:6 (7:4), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Kuděrmětovová, Samsonovová (Rus.) 6:1, 6:2.